Peppernøtter og serinakaker
Tradisjon tro henter Wenche frem de tradisjonelle julekakeoppskriftene fra bestemors julekokebok. Disse småkakene er også kjempe fine å gi bort i gave.
Peppernøtter
De er uten egg og kan lages uten melk og gluten. I min barndom dyppet bestemor peppernøttene i kaffen, vi barna dyppet i varm solbærsaft eller gløgg.
Dette trenger du:
- 250 g lys sirup, eventuelt mørk for mer smak
- 185 g sukker
- 65 g Melange margarin eller flytende Melange (uten melk velg melkefri)*
- ½ dl kremfløte, eventuelt Gryr for melkefri
- 1 ts malt anis, ½ ts pepper, ¼ ts nellik, ¼ ts kanel, ¼ ts ingefær, ¾ ts natron
- Ca. 500 g hvetemel, begynn med 400. (for glutenfritt velg for eksempel Helios glutenfrie mel)
Slik gjør du:
Kok opp sirup, sukker, margarin og fløte. Bland sammen det tørre og tilsett i sirupblandingen. Elt deigen godt sammen til en smidig glatt deig. Legg deigen i en boks med lokk og sett i kjøleskapet 20-30 minutter, til deigen er avkjølt og fast nok til å formes til kuler. For lang tid i kjøleskapet gjør deigen vanskelig å trille ut.
Trill deigen ut i pølser og del opp i små biter og trill til små, runde nøttestore kuler. Sett på bakepapirkledd stekebrett. Stek peppernøttene midt i ovnen ved 180 grader i 8-10 minutter, til lys gylne. Steketid er avhengig av størrelsen på peppernøttene. Avkjøl kakene på platen 3-4 minutter før de legges over på rist og avkjøles helt før de legges i kakeboks. Peppernøttene blir sprø/harde når de er kalde.
Serinakaker
Dette trenger du:
- 250 g hvetemel, eventuelt glutenfritt
- 2 ts bakepulver
- 2 ts vaniljesukker
- 150 g margarin, eventuelt uten melk*
- 100 g sukker
- 1 egg
Pynt:
- 1 eggehvite, hakkede mandler eller pistasj kjerner og perlesukker
Slik gjør du:
Sikt sammen hvetemel, bakepulver og vaniljesukker og smuldre inn margarin. Tilsett sukker og sammenpisket egg. Kna deigen raskt sammen til en smidig deig. Sett deigen i kjøleskapet i 10-15 minutter.
Trill deigen til en lang pølse og skjær opp i jevnstore biter. Sett på bakepapirkledd stekebrett og trykk kakene litt flate med fingrene eller bruk en gaffel (dyppes i litt sammenpisket eggehvite). Pensle med eggehvite og dryss med perlesukker og eventuelt med hakkede mandler eller pistasjkjerner (mormor brukte alltid mandler, jeg bruker pistasjkjerner, gir litt mer farge).
*I samarbeid med produktplassering