Årets influencer: Beauty prisen gikk til Leah Isadora Behn som her blir filmet av sin mor prinsesse Mrtha Louise (t.v.) under Vixen awards 2021 på den Gamle Logen Oslo. Foto: Naina Heln Jma / NTB
Årets influencer: Beauty prisen gikk til Leah Isadora Behn som her blir filmet av sin mor prinsesse Mrtha Louise (t.v.) under Vixen awards 2021 på den Gamle Logen Oslo. Foto: Naina Heln Jma / NTB

Leah Isadora Behn vant pris – takket pappa

GOD KVELD NORGE (TV2): Den norske influenserbransjen har samlet seg i Gamle Logen i Oslo, for årets Vixen Awards.

Årets influencer: Beauty

Vinneren ble Leah Isadora Behn.

– Herregud. Det er like før jeg begynner å gråte. Jeg må vel begynne å takke. Jeg må takke alle sammen her. Alle som støtter meg og har stemt på meg, og som ser hva jeg driver med, sier hun fra scenen.

– Jeg forventet ikke dette. Jeg må selvfølgelig takke mamma og pappa for at de alltid støtter meg, og har sagt at jeg kan klare hva som helst, sier hun videre.

Leah Isadora Behn er tydelig rørt og takknemlig for prisen hun har mottatt.

– Jeg er ikke noe bedre enn andre, bare fordi jeg har vunnet en pris. Alle er like vakre og fine. Det er viktig at vi støtter hverandre, og selvfølgelig klima, avslutter hun.

Leah Isadora Behn. Foto: Maiken A. Brennås
Leah Isadora Behn. Foto: Maiken A. Brennås

Disse var nominert:

Leah Isadora Behn - @leahhhbeauty

Eveline Karlsen - @evelinekarlsen

Tim Kristian - @tim.kristian

Alexandra Joner - @alexandrajoner

Fredrik Skoglund - @fredrikskoglundd

Årets influencer: Mote

Vinneren ble Jenny Skavlan.

– Jeg har jo stått her et par ganger før. Jeg sier det samme absolutt hele tiden, om klær og miljø. Men jeg har fått et nytt perspektiv, sier hun og fortsetter:

– Det første unge mennesker begynner å bruke sine egne penger på, er klær og sko. Her har vi en unik mulighet til å skape gode vaner tidlig, sier hun.

Disse var nominert:

Tale Torjussen - @tale_torjussen

Jenny Skavlan - @jennyskavlan

Jonas Braathen - @jonasbraaten

Janka Polliani - @polliani

Rawdah Mohamed - @rawdis

Jenny Skavlan. Foto: NTB/ Naina Heln Jma
Jenny Skavlan. Foto: NTB/ Naina Heln Jma

Årets influencer: Trening og helse

Vinneren ble Jørgine Massa Vasstrand.

– Jeg har holdt på med dette en god stund, og det er utrolig stas å få lov til å fortsette med dette,. Tusen takk, sier Vasstrand.

Disse var nominert:

Jørgine Massa Vasstrand - @funkygine

Johannes Høsflot Klæbo - @johanneshk

Ingrid Landmark Tandrevold - @ingridtand

Inger Houghton - @ingerindubai

Pia Seeberg - @piaseeberg

Jørgine Massa Vasstrand Foto: Maria Rypdal.
Jørgine Massa Vasstrand Foto: Maria Rypdal.

Årets influencer: Livsstil

Vinneren ble Sara Emilie.

– Tusen takk for at jeg ble stemt på. Dette er en liten bransje, det at vi kan stå sammen å heie og støtte hverandre, gir så mye, sier hun fra scenen.

Disse var nominert:

Sara Emilie - @saraaaemiliee

Hanna Martine - @hannamartinee

Emma Ellingsen - @emmaellingsenn

Liva Ingebrigtsen - @livaingebrigtsen

Eveline Karlsen - @evelinekarlsen

Årets influencer: Interiør

Vinneren ble Camilla Bakken.

Disse var nominert:

Blue x Nickolay - @niblu.home

Camilla Bakken - @design_logg

Maria Bergman - @interior.maria

Kristin Gjelsvik - @gjelsvikhome

Lene S. Pedersen - @lenespedersen

Emilie Nereng. Foto: Naina Heln Jma
Emilie Nereng. Foto: Naina Heln Jma

Årets influencer: Mat

Vinneren ble Emilie Nereng.

– Dette var gøy. Dette er helt fantastisk. Det føles stort å få annerkjennelse for noe jeg brenner for. Tusen takk til juryen, og alle vennene jeg har fått innenfor mat og helse. Tusen, tusen takk, sier hun.

Disse var nominert:

Emilie Nereng - @emilienutrition

Hanne-Lene Dahlgren - @hannelenesvegetar

KaayneLagerMat - @kaaynelagermat

Ellen Aabol - @ellenaabol

Ida Gran Jansen - @idagranjansen

Årets influencer: Reise og friluftsliv

Vinneren ble Helene Myhre.

– Det har vært skikkelig kult å se hvordan norsk friluftsliv har blomstret de siste årene. Det jeg synes er fint med tur er at det er en av de få arenaene der alle er like, sier hun.

– Også må jeg få si tusen takk til min ekspartner gjennom åtte år, sier hun videre fra scenen, mens hun er på gråten.

Disse var nominert:

Helene Myhre - @helenemoo

Lene Marie Gåsbakk - @gossegoss

Cecilie Skog - @skogcecilie

Benjamin Forthun - @benjaminforthun

Loff - @safaripaasafari

Årets influencer: Underholdning

Vinneren ble Oskar Westerlin.

– Tusen takk for prisen. Tusen takk til alle dere som følger med på det jeg legger ut, sier han.

Westerlin kunne dessverre ikke være tilstede under utdelingen. Men i en video takker han både venner, kjæreste og familie.

Disse var nominert:

Vegard Harm - @vegardharm

Hanna Martine - @hannamartinee

Linnea Løtvet - @linnealotvet

Oskar Westerlin - @oskarwesterlin

Wasim Zahid - @wasimzahid

Årets bærekraft

Hanne-Lene Dahlgren vant pris for årets bærekraft, er pris som ikke var annonsert på forhånd.

– Denne prisen var ikke annonsert. Jeg visste ikke at jeg var nominert en gang. Jeg ønsker bare å hjelpe oss alle til å få et litt grønnere kosthold, sier hun og fortsetter:

– Den bransjen her er ganske rar. Vi er veldig forskjellige, men en ting vi har til felles, er at vi har skinnsykt mye makt. Jeg tror Stortinget misunner den makten vi har, sier hun videre.

Årets gullpenn

Vinneren ble Trygve Skaug.

– Tusen takk, nå er jeg veldig overrasket, stolt og glad. Det er en ære å bli nominert sammen med de andre, som jeg mener er viktige stemmer. Tusen, tusen takk, sier han.

Skaug hadde heller ikke mulighet til å være fysisk tilstede, men takket for prisen gjennom en videohilsen.

Disse var nominert:

Trygve Skaug - @trygveskaug

Ingeborg Senneset - @ingeborgsenneset

Sandra Lyng - @sandralyng

Kaveh Rashidi - @kavehrashidi

Jennie Sofie - @jenniesofie

Eveline Karlsen. Foto: NTB/ Naina Heln Jma
Eveline Karlsen. Foto: NTB/ Naina Heln Jma

Årets business

Vinneren ble Eveline Karlsen.

– Det jeg synes er veldig kult, er at jeg håper denne prisen er gitt fordi jeg har funnet en vei som andre også synes er kul, sier hun.

– Og så synes jeg det er fett at det er så mange damer som tørr å satse hardt som faen, sier hun videre.

Disse var nominert:

Sophie Elise - @sophieelise

Eveline Karlsen - @evelinekarlsen

Halvor Bakke - @halvor.bakke

Jørgine Massa Vasstrand - @funkygine

Camilla Pihl - @camillapihlno

Årets sterke mening

Vinneren ble Fredrik Solvang.

– Til alle som har følt seg litt utenfor og ikke passet helt inn, det står en brun mann på TV, to ganger i uken. Det viktige poenget er at jeg føler denne prisen er bekreftelse på at det ikke er noe barriere mellom NRK og Vixen, sier han og fortsetter:

– Dette er den nye normalen. Vi i debatten vil være for dere, og vi er med dere. Kom til oss med hvor enn liten saken måtte være, eller bagatellmessig debatten måtte føles. Kom til oss, sier han.

Fredrik Solvang. Foto: Naina Heln Jma
Fredrik Solvang. Foto: Naina Heln Jma

Disse var nominert:

Maria Mena - @mariamena_official

Fredrik Solvang - @fsolva

Ingeborg Senneset - @ingeborgsenneset

Emma Ellingsen - @emmaellingsenn

Hanne-Lene Dahlgren - @hannelenesvegetar

Årets stjerneskudd

Vinneren ble Liv Gravdahl.

Disse var nominert:

Jenny Huse - @jennyhuse1

Josefine Vogt - @josefinevogt

Helene Myhre - @helenemoo

Oskar Westerlin - @oskarwesterlin

Liv Gravdahl - @hurryliv

Jørgine Massa Vasstrand. Foto: Naina Heln Jma
Jørgine Massa Vasstrand. Foto: Naina Heln Jma

Folkets favoritt

Vinneren ble Jørgine Massa Vasstrand, som stolt kunne ta i mot sin andre pris denne kvelden.

– Nå ble jeg litt satt ut. Er jeg virkelig så godt likt? Tydeligvis er det mange som har stemt på meg, så tusen takk for det. Skikkelig overraskende og veldig stort. Tusen takk, sier hun.

Disse var nominert:

Sara Emilie Tandberg, @saraaemiliee

Hanna-Martine, @hannamartinee

Liva B. Ingebrigtsen, @livaingebrigtsen

Jørgine Massa Vasstrand, @funkygine

Linnea Løtvedt, @linnealotvet

Iselin Guttormsen. Foto: NTB/Naina Heln Jma
Iselin Guttormsen. Foto: NTB/Naina Heln Jma

Årets influencer

Vinneren ble Iselin Guttormsen.

– Dette trodde jeg virkelig ikke, og ikke at jeg skulle begynne å grine. Men det har vært tøft å stå i dette. Jeg vil aller først takke Sebastian Solberg, som oppdaget med på sosiale medier, og David Eriksen som turte å satse på en dame som snakker om sex, sier hun.

– Ikke minst familien min og de kjære barna mine, som har inspirert meg til å se på livet og kroppen på en helt annen måte. Mange synes kanskje jeg snakker stygt og provoserende, og at jeg gjør alt for å bli hørt. Jeg gjør det, sier hun videre.

Guttormsen forteller også at hun tror mange misforstår henne, når hun prøver å få frem budskapene sine.

Disse var nominert:

Hanna-Martine - @hannamartinee

Ingeborg Senneset - @ingeborgsenneset

Iselin Guttormsen - @iselinguttormsen

Emilie Nereng - @emilienutrition

Rawdah Mohamed - @rawdis

Tinashe Williamson. Foto: Maiken A. Brennås
Tinashe Williamson. Foto: Maiken A. Brennås

Årets forbilde

Vinneren ble Tinashe Williamson.

– Jeg har aldri vunnet noe i hele mitt liv, ikke en gang et flaxlodd. Takk for at antirasisme er noe vi setter på agendaen. Jeg er lei av å snakke om rasisme jeg også, og skulle ønske jeg slapp, sier hun, tydelig rørt.

– Jeg vil oppfordre alle til å snakke om rasisme, og være opptatt av mangold. Si fra hver gang noen kommer med noe rasistisk. Aller sist, så håper jeg at jeg er den siste som mottar pris for rasisme, sier hun videre.

Disse var nominert:

Hanne-Lene Dahlgren - @hannelenesvegetar

Wasim Zahid - @wasimzahid

Tinashe Williamson - @tinashewilliamson

Emma Ellingsen - @emmaellingsenn

Gisle A. G. Agledahl - @firgisle

Relatert