Disse talentene er videre i The Voice

Mentorene har plukket ut 48 deltakere som går videre til duellsendingene i sangkonkurransen.

I årets The Voice har artistene Tom «Matoma» Stræte Lagergren (29), Espen Lind (49), Ina Wroldsen (36) og Yosef Wolde-Mariam (43) inntatt de røde mentor-stolene for å finne Norges beste stemme.

Gjennom åtte episoder har de fire mentorene plukket ut tolv talenter hver, til sine respektive lag gjennom såkalte «blind-auditions».

Da siste deltaker hadde gått av scenen i fredagens episode, ble det klart hvilke 48 talenter som fikk bli med videre til duell-konkurransene, som starter neste uke.

Se oversikt over hvem som er videre lenger ned i saken.

– Utrolig stolt

De fire mentorene mener nivået i år er skyhøyt, og at det var vanskelig å velge hvilke deltakere som skulle få bli med videre i konkurransen.

Artist Ina Wroldsen er svært fornøyd med sine utvalgte deltakere.

– Jeg er utrolig stolt over laget mitt! For en ære det er å få lov til å jobbe med sånne talentfulle mennesker. Gruer meg som en hund til dueller, skulle ønske jeg kunne ta med meg alle sammen til Live, sier Wroldsen til TV 2.

HØYT NIVÅ: De fire mentorene f.v. Yosef Wolde-Mariam, Espen Lind, Ina Wroldsen og Tom Stræte Lagergren synes ikke det var enkelt å velge blant de mange talentene.
HØYT NIVÅ: De fire mentorene f.v. Yosef Wolde-Mariam, Espen Lind, Ina Wroldsen og Tom Stræte Lagergren synes ikke det var enkelt å velge blant de mange talentene. Foto: Benedicte Hagesæther/TV 2.

De neste fire fredagene skal to og to deltakere fra hvert lag synge duett foran mentorene. Det er mentorene som har satt sammen parene og som må velge en av dem med videre.

Den som ikke blir valgt kan de andre mentorene «stjele».

TV 2 har ikke lyktes med å få en kommentar fra de andre tre mentorene om deltakerne de har plukket ut til sine lag.

Disse deltakerne er videre i The Voice

Følgende deltakere sikret seg Yosef Wolde-Mariam som mentor:

Maria Tetlie, fra Trondheim.
Maria Tetlie, fra Trondheim.
Caroline Doubland, fra Vennesla.
Caroline Doubland, fra Vennesla.
Henriette Humlekjær, fra Fredrikstad.
Henriette Humlekjær, fra Fredrikstad.
Thea Sofie Vervik Barka, fra Stavanger.
Thea Sofie Vervik Barka, fra Stavanger.
Tilla Gaasø, fra Oslo.
Tilla Gaasø, fra Oslo.
Byron Williams, fra Miami og Fredrikstad.
Byron Williams, fra Miami og Fredrikstad.
Mie Omholdt, fra Horten.
Mie Omholdt, fra Horten.
Sofie Fjellvang, fra Kristiansand.
Sofie Fjellvang, fra Kristiansand.
Elina Helmichsen, fra Haugesund.
Elina Helmichsen, fra Haugesund.
Frode Vassel, fra Bergen.
Frode Vassel, fra Bergen.
Julian Garcia Sandtorv, fra Bergen.
Julian Garcia Sandtorv, fra Bergen.
Terje Dahlberg, fra Kirkenes.
Terje Dahlberg, fra Kirkenes.

Team Matoma:

Disse deltakerne fikk Tom «Matoma» Stræte Lagergren som mentor:

Maren Emilie Kløven Lein, fra Trondheim.
Maren Emilie Kløven Lein, fra Trondheim.
Audun Haukvik, fra Kongsberg.
Audun Haukvik, fra Kongsberg.
Ingebjørg Andrea Ådnanes.
Ingebjørg Andrea Ådnanes.
Thomas Wesley Brasel, fra Sandnes.
Thomas Wesley Brasel, fra Sandnes. Foto: Robert Holand
Daniel Granum, fra Krokkleiva.
Daniel Granum, fra Krokkleiva.
Einar Christiansen, fra Sandefjord.
Einar Christiansen, fra Sandefjord.
Erlend Gunstveit, fra Grimstad.
Erlend Gunstveit, fra Grimstad.
Gøran Stavang Skage, fra Bergen.
Gøran Stavang Skage, fra Bergen.
James Fox, fra Irland og Kristiansand.
James Fox, fra Irland og Kristiansand.
Johanne Flakne, fra Oslo.
Johanne Flakne, fra Oslo.
Sarah Emilie Birkeland, fra Sarpsborg.
Sarah Emilie Birkeland, fra Sarpsborg.
Camilla Sørensen, fra Høvik.
Camilla Sørensen, fra Høvik.

Team Ina:

Følgende 12 deltakere fikk Ina Wroldsen som mentor.

Maria Marzano, fra Storsand.
Maria Marzano, fra Storsand.
Mads Sølsnes Gjetmundsen, fra Eina på Toten.
Mads Sølsnes Gjetmundsen, fra Eina på Toten.
Linn Kristin Mæland, fra Karmøy.
Linn Kristin Mæland, fra Karmøy.
Mads Wighus, fra Trondheim.
Mads Wighus, fra Trondheim.
Alexa Valentina, fra Nordfjordeid.
Alexa Valentina, fra Nordfjordeid.
Julie Stokke, fra Trondheim.
Julie Stokke, fra Trondheim.
Natan Dagur, fra Ålesund.
Natan Dagur, fra Ålesund.
Sarah Bøhn, fra Kolbotn og Fillipinene.
Sarah Bøhn, fra Kolbotn og Fillipinene.
Kamilla Gulbrandsen, fra Fredrikstad.
Kamilla Gulbrandsen, fra Fredrikstad.
Sverre Eide, fra Ålesund.
Sverre Eide, fra Ålesund.
Christiane Roald, fra Asker.
Christiane Roald, fra Asker.
Kristian Storvold Davidsen, fra Trondheim.
Kristian Storvold Davidsen, fra Trondheim.

Team Espen:

De 12 siste heldige, som fikk en plass på teamet til Espen Lind, er som følgende:

Sondre Høiby Bjelland, fra Sandnes.
Sondre Høiby Bjelland, fra Sandnes.
Christine Ringborg, fra Norrköping.
Christine Ringborg, fra Norrköping.
Charlotte Sofie Eliassen, fra Tønsberg.
Charlotte Sofie Eliassen, fra Tønsberg.
Amalie Haugen Øvstedal, fra Vestnes.
Amalie Haugen Øvstedal, fra Vestnes.
Julian Dein, fra Bjørkelangen.
Julian Dein, fra Bjørkelangen.
Knut-Sigurd Bygland, fra Arendal.
Knut-Sigurd Bygland, fra Arendal.
Ash And Thorns (Rolf Mørch og Rasmus Dugstad) fra Eide på Nordmøre og Ås.
Ash And Thorns (Rolf Mørch og Rasmus Dugstad) fra Eide på Nordmøre og Ås.
Bjørnar Reime, fra Hønefoss.
Bjørnar Reime, fra Hønefoss.
Cynthia Verazie, fra Kypros og Drammen.
Cynthia Verazie, fra Kypros og Drammen.
Benedicte Årving, fra Oslo.
Benedicte Årving, fra Oslo.
Maria Petra Brandal, fra Horten.
Maria Petra Brandal, fra Horten.
Martinius Solum, fra Kragerø.
Martinius Solum, fra Kragerø.

Dueller

I duell-rundene, som starter neste fredag, skal følgende deltakere først ut i ilden:

1. Sondre Bjelland og Maria Petra Brandal

2. Sarah Emilie Birkeland og Camilla Sørensen

3. Sofie Fjellvang og Julian Garcia Sandtorv

4. Kamilla Gulbrandsen og Maria Marzano

5. Caroline Dubland og Maria Tetlie

6. Erlend Gunstveit og Maren Emilie Kløven Lein

Se The Voice på TV 2 fredag klokken 20.00 eller strøm på TV 2 Sumo.

Relatert