
Dette blir den nye Farmen-gården
– Vi skal lage en eventyrgård, sier Farmen-produsent Tina Sletten til TV 2.
I sommer starter innspillingen av den nye Farmen-sesongen, og i år går turen til Ringerike.
– Gården vi har funnet ligger helt fantastisk til på en frodig halvøy, sier produsent Sletten fornøyd.
– Halvøyen ligger ved den lille innsjøen Samsjøen, og vi har hele halvøyen for oss selv, forteller hun.
Perfekt
Det betyr at gården har god tilgang til både skog og vann.
– Den er rett og slett perfekt for oss!
Hun forteller at det i disse dager jobbes med å gjøre gården klar for 1920.
– Vi skal bygge litt på hovedhuset, og det ligger mye arbeid i å gjøre den klar til 1920, men forhåpentligvis rekker vi det til innspillingen starter, smiler Sletten.
– Vi skal lage en eventyrgård, sier hun.
– Hva innebærer det?
– Nei, det får du vente og se, sier hun lurt, men legger til at det kommer til å bli en del forandringer fra tidligere sesonger.
Endringer på markedet
– Vi kommer blant annet til å gjøre noen endringer på markedet, men vi kommer til å bevare den gode stemningen og folkefesten markedet er, avslutter hun med et smil.
Innspillingen av Farmen kjendis er allerede godt i gang, og den kommende Farmen-innspillingen vil gjennomføres med strenge smittevernrestriksjoner.
Forrige uke ble det kjent at Mads Hansen tar over programlederjobben etter Gaute Grøtta Grav.