Røper festdetaljer: – Kaos
Charlotte Kalla (35) forteller igjen om festingen med Therese Johaug (34).

Charlotte Kalla og Therese Johaug var i mange år rivaler i skisporet.
Nå har begge lagt opp og de to tidligere skidronningene har fått enda mer tid til familien.
Johaug fødte sitt første barn på 17. mai, mens svenske Kalla har termin i sommer.
– Det er ny sjef i huset her. Det er helt fantastisk. Man må bli mor for å egentlig skjønne hva dette er, uttalte Johaug nylig i podkasten Johaug Redaksjonen.
I et intervju med Expressen har Johaug fortalt at hun aldri ville tilgitt seg selv om hun hadde fortsatt med karrieren på bekostning av å bli mor.
Det kan Kalla kjenne seg igjen i.
– Disse tankene ble mer tankevekkende på slutten av karrieren. At man etter 35 år ikke er gitt å kunne bli gravid, sjansene minker jo eldre man blir, sier Kalla til avisen.
Overraskelsesfest
Før Johaug og Kalla ble gravide rakk de en fest i Oslo.
I en video publisert av Expressen blir svensken bedt om å kommentere avisoverskrifter etter karrieren, og nettopp den store festen blir tema.
Den gang ble feiringen beskrevet som «stökig», altså rotete eller vill.
– Den var det! Jeg ble dårlig etter den festen, sier Kalla.
Hun forteller at norske og svenske skikvinner hadde arrangert overraskelsesfest for skiesset fra Dalsbygda.
– Det blir kaos, svarer hun om hvordan stemningen blir når skiløpere fester.
– Helt sprøtt
Det var tilbake i februar Kalla gikk offentlig ut og fortalte verden at hun ventet barn.
– Det var helt sprøtt, både å få beskjeden selv og dele den med alle, sier svensken.