
– Jeg skjønner ikke hvorfor alle gnåler om det
Therese Johaug (34) gleder seg til den nye hverdagen. Samtidig lukker hun ikke døren for et comeback i skisporet.
– Jeg blir ikke sjefen i huset lenger, så det blir litt uvant, kjenner jeg, ler Therese Johaug i intervju med TV 2.
Langrennsstjernen Therese Johaug ble hedret under Idrettsgallaen med prisen for årets kvinnelige utøver for året som gikk.
Etter utdelingen fikk hun mange spørsmål om et comeback kunne skje.
– Jeg skjønner ikke hvorfor alle gnåler om det. Jeg har lagt opp per nå. Ingen vet hva fremtiden bringer, sier Johaug med et smil.
Therese Johaug om graviditeten: – Har det veldig bra
Det er imidlertid én ting som kan få henne til å endre mening: VM på hjemmebane i Trondheim.
– Ja, det er det eneste. Ingen vet hva fremtiden bringer, gjentar hun.
Johaug delte tidligere denne uken gladnyheten om at hun venter barn sammen med kjæresten Nils Jakob Hoff (37).
– Jeg har fått enorm respons. Jeg har fått så mange gratulasjoner og meldinger. Det er veldig, veldig koselig, sier Johaug.
– Det er stort for oss. Vi vet ikke helt hva vi går til, men jeg gleder meg til den nye hverdagen, sier den tidligere langrennsløperen.
Johaug sier det er godt å få nyheten ut.
– Det er noe veldig personlig som man helst bare vil holde for seg selv, men jeg skjønner at det ikke går. Det er veldig fint å kunne fortelle det og slippe å skjule ting, så alle vet det, sier hun.

– Du kunne ikke skjult det når du kom hit?
– Jeg tror det hadde vært litt vanskelig, humrer Johaug.
Tidligere landslagsvenninne Marit Bjørgen (42) gleder seg på Johaugs vegne.
– Det er en fantastisk artig nyhet og veldig gledelig. Det er kanskje et ønske som hun hadde, og det at det har gått så bra gleder meg, sier Bjørgen, som er klar til å komme med mamma-tips til Johaug.
– Jeg prøver, men hun må kjenne på det selv. Vi alle har forskjellige svangerskap, men noen tips og råd har jeg, sier hun.
Sammen på rød løper for første gang
Bjørgen delte ut prisen årets kvinnelige utøver, som ble den gode venninnen.
– Det er et sterkt felt, vi får se, sa hun lurt.
Det er første gang Johaug er til stede på Idrettsgallaen.
– Der er morsomt for meg oppleve Idrettsgallaen og være til stede fysisk i stedet for å sitte på et rom i Val di Fiemme, sier Johaug, som tidligere har vært opptatt med Tour de Ski under Idrettsgallaen.