Simon Gerrans (Australia), Edvald Boasson Hagen (Norge) og  Jauheni Hutarovitsj (Hviterussland) er blant dem som får sykle med nasjonale mesterskapstrøyeri Tour de France 2012. (Foto: MONTASJE/)
Simon Gerrans (Australia), Edvald Boasson Hagen (Norge) og Jauheni Hutarovitsj (Hviterussland) er blant dem som får sykle med nasjonale mesterskapstrøyeri Tour de France 2012. (Foto: MONTASJE/)

Disse sykler med nasjonale mestertrøyer i Tour de France

Edvald Boasson Hagen er ikke den eneste som får vise frem sitt lands farger. Se listen her.

Se Tour de France direkte på TV 2 og TV 2 Sumo fra 30 juni! I helgen har det vært nasjonale mesterskap over hele Europa. I Norge ble Edvald Boasson Hagen mester for første gang og får sykle med en Sky-trøye preget med norske farger i Tour de France. - Edvald kan dra til Tour de France som eneste nordmann med flagget på brystet. Det er utrolig viktig for norsk

Mer innhold fra TV 2