Serena Williams stoppet av skade

Tennisstjernen Serena Williams måtte onsdag trekke seg fra WTA-turneringen i Dubai på grunn av en ryggskade.

Den ferske verdenseneren trakk seg bare minutter før hun skulle i aksjon i annen runde mot franske Marion Bartoli. Det dreier seg om en skade i nedre del av ryggen.

Dermed har to av tennissportens største kvinnelige utøvere trukket seg fra Dubai-turneringen. Tidligere i uken måtte Victoria Azarenka, som slo Williams i Qatar-finalen søndag, si stopp med en fotskade.

– Jeg har slitt med ryggplager de siste ukene. Jeg trodde det ville bli bedre utover uken, men det skjedde ikke. Jeg ønsker ikke å gjøre plagene verre, sa Williams.

Ryggskaden skal stamme fra da amerikaneren svært overraskende tapte for tenåringen Sloane Stephens i kvartfinalen av Australian Open i januar.

Williams har som mål å rekke storturneringen i Miami i midten av mars. (©NTB)

Mer innhold fra TV 2