Ny Bolt-konkurrent ute av friidretts-VM
Regjerende verdensmester på 100 meter, jamaicaneren Yohan Blake, må stå over VM i Moskva på grunn av en lårskade.
23-åringen pådro seg skaden under et stevne i Kingston i april. Han sto over Jamaicas VM-kvalifisering, men var direkte kvalifisert for 100-meteren som tittelforsvarer.
– Dette er en beslutning som er gjort etter kontinuerlig vurdering og evaluering siden han måtte trekke seg fra det jamaicanske mesterskapet, sa Blakes manager Cubie Seegobin tirsdag.
– Yohan er blitt mye bedre, men skaden har hindret ham i å nå nivået han må være på for å konkurrere, la han til.
Blake vant 100-meteren i Daegu i 2011 etter at landsmannen Usain Bolt ble diskvalifisert for tjuvstart.
Nå er flere av Bolts tøffeste utfordrere ute av VM. Søndag ble det kjent at årets raskeste mann på 100-meteren, Tyson Gay, har avlagt en positiv dopingtest. (©NTB)