Mancini ønsker Balotelli lykke til
Mario Balotelli vender hjem til italiensk fotball. Roberto Mancini tror urokråka vil lykkes i Milan og vil savne ham i Manchester City.
Milan opplyste tirsdag kveld at klubben henter 22-åringen fra City for 20 millioner euro (snaut 150 millioner kroner).
Den kontroversielle spissen har vært innblandet i en rekke uheldige episoder i løpet av sitt to og et halvt år lange opphold i Manchester City. Likevel synes Mancini det er trist at Balotelli forsvinner.
– Mario var en viktig spiller for oss. Med Mario på laget vant vi Premier League og FA-cupen i løpet av to år, sier City-manager Mancini.
Manageren har tidligere avvist at Balotelli ville forsvinne i dette overgangsvinduet, men spilleren har ønsket seg hjem til Italia. Mancini mener City vil savne Balotelli.
– Han er en fantastisk spiller, men dette er en stor mulighet for ham med å komme tilbake til Italia og spille for en klubb som Milan. Det var en vanskelig avgjørelse. Jeg mistet en viktig spiss, og han kunne blitt viktig i de neste 14 kampene. (©NTB)