Har evakuert hallen: – Prøver å redde det vi kan
Klubben har evakuert hallen og sendt barna hjem fra sommercamp. Nå frykter de oversvømmelse og store ødeleggelser.

– Vi har evakuert ishallen og avbrutt sommercampen. Alle er sendt hjem og vi prøver nå å redde det vi kan av utstyr, sier Janka Aasen, daglig leder i ishockeyklubben Ringerike Panthers.
Den årlige sommerskolen ble avbrutt i dag tidlig.
Hønefoss kommune opplyser på sine nettsider om at alle hus i nær tilknytning til Storelva skal evakueres.
– Vi ber folk redde det som er av verdier og sikre eiendommene sine. Deretter må dere forlate husene deres, skriver kommunen.

Centimetere fra oversvømmelse
Storelva ligger nær hockeyklubbens hjemmebane, Schjongshallen.
Da TV 2 snakket med klubbens daglige leder onsdag ettermiddag, var hallen fortsatt ikke berørt av flommen, men elven er kun centimetere unna å renne over der den passerer hallen.
Om den skulle gjøre det, tror Aasen at det raskt kan føre til at vann trenger inn i hallen.
– Vi får bare håpe at det går bra. Vi krysser fingrene, sier hun.
– Hva tenker du om at sommercampen måtte avbrytes?
– Det er veldig synd for barna, men det var her viktig å redde folk og utstyr, sier hun.

Avlyst trening
Klubbens A-lag, som holder til på det øverste nivået i norsk ishockey, er kun en måned fra seriestart.
De har akkurat nå ikke noe sted å trene på is.
Klubben har foreløpig ikke fått lagt en plan på hvor de skal trene mens hallen er utilgjengelig for spill.
Onsdagens istrening ble avlyst.