Ishockey: Utestengt i ett år etter dommerangrep

Furuset-spilleren Fredrik Løvdahl (20) er utestengt i ett år fra dags dato for blant annet å ha angrepet en dommer, melder VG.

Lederen appellutvalget i Norges Ishockeyforbund (NIHF), Patrick John Maloney bekrefter avgjørelsen om å suspendere 20-åringen i ett helt år. Han fikk fem kampers karantene av domsutvalget, men NIHF valgte å anke dommen.

Det var under en 1. divisjonskamp mellom Furuseth og Bergen 9. februar i år at Løvdahl skal ha slått til en dommer, skallet en annen og framsatt drapstrusler.

– Vi har sett på fem tidligere avgjørelser fra domsutvalget i Norges Idrettsforbund, der dommer er blitt angrepet, for å vurdere vår sak. Karantenen som er blitt ilagt har vært mellom 18 måneder og to år, forklarer Maloney overfor VG. (©NTB)

Mer innhold fra TV 2