Solbakkens FCK ute av cupen

- Dette er en stor skuffelse. Man får bare én sjanse i cupen, sier Solbakken.

Ståle Solbakken (Foto: Kallestad, Gorm/SCANPIX)
Ståle Solbakken (Foto: Kallestad, Gorm/SCANPIX)

FC København fikk sesongens første ripe i lakken da laget onsdag ble slått ut av cupen med 2-4 hjemme for Horsens.

FCK er knusende overlegen i dansk superliga og ligger an til avansement fra Mesterligaens gruppespill, men for annen sesong på rad blir laget tilskuer til de siste rundene i den danske cupen.

- En stor skuffelse
Noen finalefest i Parken i mai blir det heller ikke denne sesongen.

- I første omgang var vi passive. I andre omgang skaper vi masse sjanser, men de straffer oss for de stygge feilene vi gjør bakover på banen. Vi gjør mye merkelig ting på alle Horsens fire scoringer. Vi skaper sjanser til å score tre og fire mål. Dette er en stor skuffelse. Man får bare én sjanse i cupen, sier Solbakken til dansk TV 6.

Wæhler og AaB videre
Thomas Kortegaard og Morten Rasmussen ga gjestene ledelsen to ganger i første omgang, med Thomas Kristensens utligning innimellom. I annen omgang økte Niels Lodberg på et straffespark halvtimen før slutt.

Mathias Zanka Jørgensen tente et håp for hjemmelaget, men Gilberto Macena slukket det med sin scoring i sluttminuttene.

Kjetil Wæhler var ubenyttet reserve da AaB slet seg videre til kvartfinale. Viborg ble slått på straffespark. (©NTB)

Mer innhold fra TV 2