Pellegrino med kraftsalve: – Sinnssykt irriterende

ASPMYRA (TV 2): Amahl Pellegrino holdt målshow mot Vålerenga – men er lutlei av én ting.

Søndag kl. 21.15: Få alt om den intense gullkampen i Fotballkveld på TV 2 Play.

Bodø/Glimt-Vålerenga 4-2

– Det er mye bra. Men det er litt typisk oss at vi greier å slippe inn sånne pissmål, tordnet Glimt-stjernen i pauseintervjuet med TV 2.

Se målet han reagerer på her:

– Problemet fortsetter

Eliteseriens toppscorer ga nordlendingene en drømmestart på kampen med scoring etter to minutter.

Ledelsen varte bare i fem minutter. Torgeir Børven scoret for Vålerenga etter stort kaos i feltet.

– Dødball imot. Problemet fortsetter for Bodø/Glimt, kommenterte TV 2s fotballekspert Simen Stamsø-Møller.

Og selv om Pellegrino sendte Glimt tilbake i ledelsen, og nordlendingene hadde ett mål å gå på til pause, var han ikke nådig:

– Det irriterer meg så sinnssykt.

– Jeg føler at vi har dem akkurat der vi vil. Vi kan egentlig bare holde på ballen i 45 minutter, men det blir litt Hawaii når de får sånne pissmål. Og de får gløden tilbake igjen, sa 33-åringen.

Spøkelse-påstand

Historien gjentok seg i andre omgang.

Etter en knapp time spilt fikk Glimt straffe igjen. Pellegrino var sikker og satte inn hat tricket.

Knapt fem minutter senere scoret Andrej Ilic for Vålerenga. Igjen var det etter en dødball.

– De klarer ikke å bli kvitt det spøkelset, kommenterte Stamsø-Møller.

– Det er noe som ikke stemmer. Det er dette som gjør at Viking har det reelle håpet; I kamp etter kamp roter Bodø/Glimt defensivt, sa Jesper Mathisen i FotballXtra.

– Aldri gjort på toppnivå

På overtid, da Vålerenga presset på for utligning, kontret Pellegrino inn sitt fjerde mål for kvelden.

– Deilig. Jeg har aldri scoret fire mål på toppnivå. Jeg har ventet lenge på det, sier Pellegrino til TV 2 etter kampen.

Og fortsetter:

– Jeg synes vi tar ganske mange steg offensivt og spiller dem lave. Men de får sånne mål som gjør at de kommer inn i kampen igjen, og da blir det automatisk litt høyere puls. De feilene må vi luke ut.

MÅLFEST: Selv om han var irritert, hadde Amahl Pellegrino også mye å juble for. Foto: Mats Torbergsen
MÅLFEST: Selv om han var irritert, hadde Amahl Pellegrino også mye å juble for. Foto: Mats Torbergsen

Kjetil Knutsen hyller stjernespilleren sin, og sier at «ingen blir overrasket». Han er enig med Pellegrinos oppsummering av kampen.

– Det er veldig mye positivt. Men utrolig nok greier vi å slippe inn to mål på dødball igjen. Det er et stort minus. Når vi får 3-1, skal kampen være død og begravet, slår Glimt-treneren fast.

Viking vant sin kamp mot Sandefjord. Dermed er Stavanger-laget stadig to poeng foran Glimt.

Søndag kl. 21.15: Få alt om den intense gullkampen i Fotballkveld på TV 2 Play.