
Norge med grei U21-trekning
Norge møter Israel, Portugal, Makedonia og Aserbajdsjan til EM-kvalifisering for U21-landslag i fotball i 2015.
Norge var seedet på nivå tre, og den nye U21-landslagssjefen Tor Ole Skullerud var på plass i UEFA-hovedkvarteret og fulgte trekningen.
– Alt i alt har vi havnet i en interessant gruppe. Noen av lagene kjenner vi godt, som Aserbajdsjan som vi også møtte i forrige kvalifisering. Makedonia var et sterkt lag å trekke fra nivå fire, og Portugal er jo en meget god fotballnasjon. Det kunne vært verre enn Israel fra nivå en. De møter vi jo også i gruppespiller i kommende EM, sa Skullerud til fotball.no.
Gruppevinnerne og de fire beste gruppetoerne går videre til en omspillsrunde hvor sju nasjoner går videre til EM-sluttspillet i Tsjekkia i 2015.
– Vi har helt klart som målsetting å gå videre til runde to, og jeg tror vi kan slå fra oss veldig bra i denne gruppen. Vi har alle muligheter for å gjennomføre nok en god EM-kvalifisering, sier Skullerud.
Hans neste jobb blir å bli enig med representantene fra de andre nasjonene om kampoppsettet. (©NTB)