
Messi lekte seg da Argentina avanserte
Lionel Messi fikk frie tøyler da et presset Argentina fant rytmen. Se Messi som servitør her!
– Jeg vil takke folkene som sto bak oss i kveld. Vi har savnet den hengivenheten. Jeg vil takke menneskene i Cordoba for deres støtte til meg og alle sammen.
Landslagssjef Sergio Batista hadde vraket populære Carlos Tevez og satset på Sergio Agüero og Gonzalo Higuain på topp.
VIDEO: Se Messi herje for Argentina i videovinduet øverst i saken!
Fikk mer rom
Det ga rom for Messi til å ligge i de rommene han elsker. Som en dirigent i et orkester ledet Messi sitt vaklende Argentina til utslagsrunden med en 3-0-seier over Costa Rica.
Lionel Messi har fått mye kritikk hittil i turneringen, men strålte mot det unge Costa Rica-laget som virkelig fikk kjørt seg.
Barcelona-stjernen var arkitekten bak to av målene og skapte en haug av andre sjanser, som blant annet Higuain burde scoret på.
– Vil takke dere alle
– Et helt annet Copa har startet, mente Messi etter mandagens triumf i Cordoba.
– Jeg vil takke folkene som sto bak oss i kveld. Vi har savnet den hengivenheten. Jeg vil takke menneskene i Cordoba for deres støtte til meg og alle sammen, fortsatte Messi.
(©NTB)