Gerrard: - Jeg tok feil
Liverpool-stjernen Steven Gerrard innrømmet i retten torsdag at han tok feil da han trodde en DJ var i ferd med å slå ham ned i romjulen.

Torsdag forklarte Gerrard seg i retten. Sammen med seks andre, er Liverpool-kapteinen tiltalt for bråket på en nattklubb i nærheten av Liverpool 29. desember i fjor. Gerrard er tiltalt for å ha gått til angrep på DJ-en på utestedet.
29-åringen nekter fortsatt for anklagene mot seg. Men han innrømmet at han tok feil av mannen han slo.
- Jeg trodde han var i ferd med å slå meg. Han var på vei mot meg, og væremåten hans var tydelig forandret fra da jeg hadde en diskusjon med ham. Jeg tok feil da jeg trodde han kom for å slå meg, sa Gerrard.
Engelskmannen mener han slo DJ-en i selvforsvar.
- Jeg hadde ingen intensjoner om å slåss. Det var vanskelig da jeg første gang måtte forklare politiet hvorfor jeg slo det første slaget. Vi kranglet, og jeg fortalte politiet at jeg følte mannen kom mot meg. Det var derfor jeg hevet armene mine, forklarte Gerrard. (©NTB)