Delt OL-gull i utfor

Tina Maze og Dominique Gisin kjørte inn til delt gullplass i kvinnenes utforrenn i OL onsdag. Lotte Smiseth Sejersted tok en sterk 6.-plass.

Det er første gang det blir delt gull i en alpinøvelse i OL. Både Maze og Gisin fikk tiden 1.41,57 i den 2713 meter lange løypa i Roza Khutor.

Med startnummer 26 lå Sejersted foran lederne på de to første mellomtidene, men hun tapte i nederste del av løypa og kjørte i mål 0,44 sekund bak de olympiske mesterne.

Sveitsiske Gisin noterte bestetid med startnummer 8. Ingen greide å slå tiden hennes, men med startnummer 21 kjørte slovenske Maze inn til nøyaktig samme tid.

Gisins lagvenninne Lara Gut tok bronsen ett tidel bak gullvinnerne.

For Slovenia var det tidenes første alpingull i OL, mens Gisin er første sveitsiske utformester siden Michaela Figini i 1984. (©NTB)

Mer innhold fra TV 2