

Cashet inn etter TV 2-stunt: – En «snakkis» i Formel 1
Dennis Haugers signatursitat er blitt big business.
– Jeg var på restaurant med laget etter en seier. Plutselig, uten å ha bestilt det selv, kom servitøren med kyllingvinger til meg. Jeg skjønte ingenting fram til jeg så en mann i hjørnet som pekte på meg og lo.
Det er slik det har blitt.
«Winner, winner chicken dinner».
Dennis Haugers faste seiersrop har blitt hans eget lille varemerke - og blir lagt merke til.
Kyllingklubbe i operaen
– Det er blitt en snakkis blant Formel 1-førerne, sier manager Harald Huysmann, og sikter blant annet til legendesønnen Mick Schumacher i Haas:

– I starten var det bare en intern liten greie mellom meg og ingeniøren min. Han sa det til meg etter min første Formel-seier, og da jeg tok min første Formel 3-seier i Barcelona svarte jeg med det samme. Nå har jeg nærmeste tatt patent på den og det er blitt en tradisjon, sier Hauger og smiler.
Og da TV 2 i starten av august i fjor serverte kylling til Hauger på et pressetreff på Operaen i Oslo, skjønte han at den lille «greia» hans var i ferd med å vokse seg stor.
Se reportasjen her:
– Jeg ble sjokkert. Plutselig hadde jeg en stor kyllingklubbe i hånden midt i operaen. Grisete, men gøy, ler han.
– Sponsorboost
Blant seerne var markedssjef i kyllingprodusenten Den Stolte Hane.
– Vi så reportasjen på TV 2 og ringte managementet umiddelbart. Dennis er i vinden og kylling er i vinden. En perfekt match, sier Anette Møller.

Partene vil ikke røpe verdien av avtalen.
Manager Huysmann forklarer at avtalen er en del av det han kaller et «sponsorboost» etter at 18-åringen vant Formel 3 og ble klar for Formel 2 i januar.
– Interessen har vært stor. Vi har et stort budsjett å samle inn, men er snart i land, sier Huysmann.
Det koster omtrent 21 millioner kroner å kjøre Formel 2.
– Det er kult å se at interessen er der og at folk vil være med på reisen mot målet om å nå Formel 1. Kommende sesong blir utrolig spennende, avslutter Hauger.