ANNONSØRINNHOLD:
Gir Tilbake: Vinn 50.000 kroner til din klubb
– Jeg håper og tror at prosjektet i år kommer til å realisere mange drømmer.
Gir Tilbake-prosjektet handler om å gi barn og unge en bedre treningshverdag og en minneverdig opplevelse. Canal Digital skal sammen med ni utvalgte eliteserieklubber dele ut prosjektstøtte opp til 50.000 kroner til klubber rundt om i landet. I år er TV 2 for første gang med på prosjektet.
Se hvordan din klubb kan søke her
Kommunikasjonsdirektør i Canal Digital og juryformann for Gir Tilbake-prosjektet, Kenneth Tjønndal Pettersen forteller at de skal hjelpe de klubbene som trenger det aller mest.
– Det kan være noen som har nedslitt treningsutstyr eller klubber som har vært gjennom en tung periode. Alle søknader som har til hensikt å bedre barns treningshverdag er hjertelig velkommen.
– Hva ønsker dere å få ut av prosjektet?
– Vi ønsker gjennom dette prosjektet å gi et løft i treningshverdagen til barn og unge, og hjelpe de som trenger det mest.
Rekordmange søknader
Gir Tilbake-prosjektet arrangeres for femte år på rad, og har hittil i år fått inn rekordmange søknader. Prosjektleder for Gir Tilbake, Jan Gunnar Solli forteller at responsen har vært stor.
– Det har kommet inn 120 søknader i de tre første fylkene, noe som er rekord. Responsen har vært helt fantastisk, det er et utrolig gøy prosjekt å være med på.

Gir Tilbake: Valldal IL fikk besøk av Bjørn Helge Riise
Han synes det er veldig bra at prosjektet har engasjert så mange.
– Vi skal skape så mye oppmerksomhet rundt det som mulig, fordi det er et bra prosjekt. Det gir mulighet til å gi barn og unge et løft i hverdagen, forteller Solli.
I Hordaland var det SK Trane som fikk nye treerbaner og en drømmedag med Huseklepp. Se reportasjen her.

Gir Tilbake: Drømmedag med Huseklepp
Realisere drømmer
Kenneth Tjønndal Pettersen har jobbet med prosjektet siden 2011 og har lest gjennom mange søknader. Noen av historiene husker han bedre enn andre; søknaden fra Kvamsøy IL er en av de.

Gir Tilbake: Drømmedag for U & IL Glimt på Lerkendal
– Det som samlet øyas befolkning var hjemmekampene. Men de slet med råtne mål og tilskuerbenker, fraflytting og fraværende sponsorer, forteller han.
Klubben måtte i tillegg ta ferge i 1,5 time til hver bortekamp. Dette var en av klubbene som ble vinner av 50.000 kroner for et par år siden. Nå håper han på å kunne realisere flere drømmer.
– Jeg håper og tror at prosjektet i år kommer til å realisere mange av de drømmene voksne har på vegne av barn. Fotball er Norges største breddeidrett og det er mange foreldre og enda flere dugnadstimer som legges ned for å skape fotballglede for barn.