Slik blir de 25 første Tippeliga-rundene

SJEKK NÅR DITT LAG SPILLER: Rosenborg er gullfavoritt igjen når Tippeligaen sparkes i gang.
Foto: Vegard Wivestad Grøtt / NTB scanpix
SJEKK NÅR DITT LAG SPILLER: Rosenborg er gullfavoritt igjen når Tippeligaen sparkes i gang. Foto: Vegard Wivestad Grøtt / NTB scanpix Foto: Grøtt, Vegard Wivestad
Sjekk sendeskjemaet frem til september her!

Nedtellingen til årets sesong av Tippeligaen er godt i gang. Nå er sendeskjemaet for de 25 første Tippeliga-rundene klare.

TV 2 har sendeskjemaet klart helt frem til september. Se når ditt lag skal spille her.

Kort ned ventetiden til Tippeligaen 2016 med 88 direktesendte treningskamper!

Fredag 11. mars starter Tippeligaen. Startskuddet er kampen mellom Aalesund og Stabæk klokken 19:00. For første gang siden 2008 forvalter TV 2 alle kampene i Tippeligaen på alle våre kanaler.

- Det gir oss muligheter til å innfri det klare ønsket fra supportere og klubber om forutsigbarhet og en lang planleggingshorisont. Bidrar dette til økt publikumstilstrømning er det vinn-vinn for både TV 2 og norsk fotball, forteller sportssjef i TV 2, Vegard Jansen Hagen.

Han håper dette vil lette logistikkplanleggingen til alle som ønsker å komme på kampene for å se på.

- Spesielt for de reisende supporterne har dette vært viktig. Det er de som er hjertet i den norske supporterkulturen og det er hyggelig å kunne gi dem denne avskjedsgaven fra TV 2, forteller Jansen Hagen.

Sjekk altomfotball.no for all informasjon om den nye sesongen!

Slik ser oppsettet ut i de 25 første rundene (av i alt 30 runder):

Runde 1

Fredag 11. mars kl. 19.00 Aalesund – Stabæk TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 12. mars kl. 18.00 Odd – Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 13. mars kl. 15.30 Molde -Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 13. mars kl. 18.00 Strømsgodset -Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 13. mars kl. 18.00 Bodø/Glimt -Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 13. mars kl. 18.00 Sarpsborg 08 – Haugesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 13. mars kl. 20.00 Start - Lillestrøm TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Mandag 14. mars kl. 19.00 Vålerenga - Viking C More/TV 2 Sumo

Runde 2

Fredag 18. mars kl. 19.00 Tromsø - Start TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 19. mars kl. 15.30 Haugesund - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Lørdag 19. mars kl. 18.00 Rosenborg - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Søndag 20. mars kl. 15.30 Sogndal - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Søndag 20. mars kl. 18.00 Brann - Odd C More/TV 2 Sumo

Søndag 20. mars kl. 18.00 Lillestrøm - Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Søndag 20. mars kl. 18.00 Viking – Sarpsborg 08 C More/TV 2 Sumo

Søndag 20. mars kl. 20.00 Stabæk - Molde TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 3

Fredag 1. april kl. 19.00 Molde - Lillestrøm TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 2. april kl. 15.30 Start - Viking C More/TV 2 Sumo

Lørdag 2. april kl. 18.00 Vålerenga - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 3. april kl. 15.30 Odd - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 3. april kl. 18.00 Aalesund - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 3. april kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 3. april kl. 18.00 Bodø/Glimt - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Søndag 3. april kl. 20.00 Strømsgodset - Haugesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 4

Fredag 8. april kl. 19.00 Sogndal - Haugesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 9. april kl. 15.30 Lillestrøm – Sarpsborg 08 C More/TV 2 Sumo

Lørdag 9. april kl. 18.00 Stabæk - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Søndag 10. april kl. 15.30 Brann – Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Søndag 10. april kl. 18.00 Rosenborg - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 10. april kl. 18.00 Tromsø - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Søndag 10. april kl. 18.00 Start - Molde C More/TV 2 Sumo

Søndag 10. april kl. 20.00 Viking - Odd TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 5

Fredag 15. april kl. 19.00 Haugesund - Lillestrøm TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 16. april kl. 15.30 Strømsgodset – Sogndal C More/TV 2 Sumo

Lørdag 16. april kl. 18.00 Rosenborg - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. april kl. 15.30 Bodø/Glimt - Molde C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. april kl. 18.00 Aalesund - Viking C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. april kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. april kl. 18.00 Vålerenga - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. april kl. 20.00 Odd - Start TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 6

Onsdag 20. april kl. 19.00 Viking - Brann C More/TV 2 Sumo

Onsdag 20. april kl. 19.00 Bodø/Glimt – Haugesund C More/TV 2 Sumo

Onsdag 20. april kl. 19.00 Sogndal - Odd C More/TV 2 Sumo

Onsdag 20. april kl. 19.00 Stabæk - Strømsgodset TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Torsdag 21. april kl. 19.00 Tromsø - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Torsdag 21. april kl. 19.00 Molde - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Torsdag 21. april kl. 19.00 Lillestrøm - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Torsdag 21. april kl. 19.00 Start – Sarpsborg 08 TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 7

Lørdag 23. april kl. 15.30 Strømsgodset – Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Lørdag 23. april kl. 18.00 Brann - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. april kl. 15.30 Sarpsborg 08 - Molde C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. april kl. 18.00 Rosenborg - Viking C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. april kl. 18.00 Aalesund - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. april kl. 18.00 Odd - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. april kl. 20.00 Vålerenga - Start TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Mandag 25. april kl. 19.00 Haugesund - Stabæk TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 8

Lørdag 30. april kl. 15.30 Molde - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Lørdag 30. april kl. 18.00 Lillestrøm - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Søndag 1. mai kl. 15.30 Viking - Haugesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 1. mai kl. 18.00 Sogndal - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 1. mai kl. 18.00 Start - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Søndag 1. mai kl. 18.00 Tromsø - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 1. mai kl. 20.00 Stabæk - Odd TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Mandag 2. mai kl. 19.00 Bodø/Glimt – Sarpsborg 08 TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 9

Lørdag 7. mai kl. 15.30 Viking – Tromsø C More/TV 2 Sumo

Lørdag 7. mai kl. 18.00 Strømsgodset - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Lørdag 7. mai kl. 20.00 Brann - Start TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Søndag 8. mai kl. 15.30 Odd – Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Søndag 8. mai kl. 18.00 Rosenborg - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Søndag 8. mai kl. 18.00 Vålerenga - Sarpsborg 08 C More/TV 2 Sumo

Søndag 8. mai kl. 18.00 Aalesund - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 8. mai kl. 20.00 Haugesund - Molde TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 10

Onsdag 11. mai kl. 19.00 Haugesund - Odd TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Onsdag 11. mai kl. 19.00 Lillestrøm - Brann C More/TV 2 Sumo

Onsdag 11. mai kl. 19.00 Bodø/Glimt - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Onsdag 11. mai kl. 19.00 Molde - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Torsdag 12. mai kl. 19.00 Stabæk - Viking TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Torsdag 12. mai kl. 19.00 Start - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Torsdag 12. mai kl. 19.00 Sarpsborg 08 - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Torsdag 12. mai kl. 19.00 Sogndal - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Runde 11

Mandag 16. mai kl. 15.30 Tromsø - Bodø/Glimt TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Mandag 16. mai kl. 15.30 Aalesund - Start C More/TV 2 Sumo

Mandag 16. mai kl. 18.00 Rosenborg - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Mandag 16. mai kl. 18.00 Brann - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Mandag 16. mai kl. 18.00 Odd - Molde C More/TV 2 Sumo

Mandag 16. mai kl. 18.00 Viking - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Mandag 16. mai kl. 18.00 Vålerenga - Haugesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Mandag 16. mai kl. 20.00 Strømsgodset – Sarpsborg 08 TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 12

Fredag 20. mai kl. 19.00 Sarpsborg 08 - Odd TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 21. mai kl. 15.30 Stabæk - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Lørdag 21. mai kl. 18.00 Molde - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 22. mai kl. 15.00 Bodø/Glimt - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 22. mai kl. 18.00 Strømsgodset - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Søndag 22. mai kl. 18.00 Haugesund - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 22. mai kl. 18.00 Sogndal - Start C More/TV 2 Sumo

Søndag 22. mai kl. 20.00 Lillestrøm - Viking TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 13

Lørdag 28. mai kl. 15.30 Tromsø - Sarpsborg 08 C More/TV 2 Sumo

Lørdag 28. mai kl. 18.00 Rosenborg - Molde C More/TV 2 Sumo

Søndag 29. mai kl. 15.30 Odd - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Søndag 29. mai kl. 15.30 Sogndal - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Søndag 29. mai kl. 18.00 Brann - Haugesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 29. mai kl. 18.00 Viking – Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Søndag 29. mai kl. 18.00 Start - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Søndag 29. mai kl. 20.00 Aalesund - Vålerenga TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 14

Fredag 1. juli kl. 19.00 Lillestrøm - Tromsø TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 2. juli kl. 15.30 Haugesund - Start C More/TV 2 Sumo

Lørdag 2. juli kl. 18.00 Bodø/Glimt - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 3. juli kl. 15.30 Vålerenga - Odd C More/TV 2 Sumo

Søndag 3. juli kl. 18.00 Molde - Viking C More/TV 2 Sumo

Søndag 3. juli kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 3. juli kl. 18.00 Stabæk -Sogndal C More/TV 2 Sumo

Mandag 4. juli kl. 19.00 Strømsgodset – Aalesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 15

Fredag 8. juli kl. 19.00 Start – Bodø/Glimt TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 9. juli kl. 15.30 Viking - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Lørdag 9. juli kl. 18.00 Brann - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Lørdag 9. juli kl. 18.00 Rosenborg – Sarpsborg 08 C More/TV 2 Sumo

Lørdag 9. juli kl. 18.00 Tromsø - Haugesund C More/TV 2 Sumo

Lørdag 9. juli kl. 20.00 Sogndal - Molde TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Søndag 10. juli kl. 18.00 Odd - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 10. juli kl. 18.00 Lillestrøm - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Runde 16

Fredag 15. juli kl. 19.00 Vålerenga - Sogndal TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 16. juli kl. 15.30 Haugesund - Viking C More/TV 2 Sumo

Lørdag 16. juli kl. 18.00 Aalesund - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. juli kl. 15.30 Strømsgodset - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. juli kl. 18.00 Stabæk - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. juli kl. 18.00 Molde - Start C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. juli kl. 18.00 Bodø/Glimt - Odd C More/TV 2 Sumo

Søndag 17. juli kl. 20.00 Sarpsborg 08 – Lillestrøm TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 17

Fredag 22. juli kl. 19.00 Brann - Aalesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 23. juli kl. 15.30 Rosenborg – Haugesund C More/TV 2 Sumo

Lørdag 23. juli kl. 18.00 Molde - Sarpsborg 08 C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. juli kl. 15.30 Start - Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. juli kl. 18.00 Odd - Viking C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. juli kl. 18.00 Sogndal - Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. juli kl. 18.00 Tromsø - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Søndag 24. juli kl. 20.00 Lillestrøm – Strømsgodset TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 18

Fredag 29. juli kl. 19.00 Sarpsborg 08 - Start TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 30. juli kl. 18.00 Viking - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 31. juli kl. 15.30 Aalesund - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Søndag 31. juli kl. 18.00 Bodø/Glimt - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 31. juli kl. 18.00 Odd - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 31. juli kl. 18.00 Haugesund - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 31. juli kl. 20.00 Strømsgodset - Stabæk TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Mandag 1. august kl. 19.00 Vålerenga - Molde C More/TV 2 Sumo

Runde 19

Fredag 5. august kl. 19.00 Tromsø - Aalesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 6. august kl. 15.30 Molde – Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Lørdag 6. august kl. 18.00 Lillestrøm - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 7. august kl. 15.30 Stabæk - Haugesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 7. august kl. 18.00 Brann - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Søndag 7. august kl. 18.00 Sarpsborg 08 – Vålerenga C More/TV 2 Sumo

Søndag 7. august kl. 18.00 Start - Odd C More/TV 2 Sumo

Søndag 7. august kl. 20.00 Sogndal - Viking TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 20

Lørdag 13. august kl. 15.30 Bodø/Glimt - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Lørdag 13. august kl. 18.00 Vålerenga - Brann C More/TV 2 Sumo

Lørdag 13. august kl. 20.00 Rosenborg - Sogndal TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Søndag 14. august kl. 15.30 Aalesund - Molde C More/TV 2 Sumo

Søndag 14. august kl. 18.00 Strømsgodset - Start C More/TV 2 Sumo

Søndag 14. august kl. 18.00 Haugesund - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 14. august kl. 18.00 Odd – Sarpsborg 08 C More/TV 2 Sumo

Søndag 14. august kl. 20.00 Viking - Stabæk TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 21

Fredag 19. august kl. 19.00 Vålerenga – Bodø/Glimt TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 20. august kl. 15.30 Lillestrøm - Haugesund C More/TV 2 Sumo

Lørdag 20. august kl. 18.00 Brann - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 21. august kl. 15.30 Sarpsborg 08 – Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Søndag 21. august kl. 18.00 Molde - Odd C More/TV 2 Sumo

Søndag 21. august kl. 18.00 Start - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 21. august kl. 18.00 Stabæk -Aalesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 21. august kl. 20.00 Tromsø - Viking TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 22

Fredag 26. august kl. 19.00 Aalesund – Sarpsborg 08 TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 27. august kl. 15.30 Strømsgodset - Molde C More/TV 2 Sumo

Lørdag 27. august kl. 18.00 Haugesund - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 28. august kl. 15.30 Sogndal - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Søndag 28. august kl. 18.00 Viking - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Søndag 28. august kl. 18.00 Rosenborg - Tromsø C More/TV 2 Sumo

Søndag 28. august kl. 18.00 Bodø/Glimt - Start C More/TV 2 Sumo

Søndag 28. august kl. 20.00 Odd - Vålerenga TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 23

Fredag 9. sept kl. 19.00 Start - Aalesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 10. sept kl. 15.30 Vålerenga - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Lørdag 10. sept kl. 18.00 Brann - Viking C More/TV 2 Sumo

Søndag 11. sept kl. 15.30 Tromsø - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 11. sept kl. 18.00 Stabæk - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 11. sept kl. 18.00 Lillestrøm - Odd C More/TV 2 Sumo

Søndag 11. sept kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt C More/TV 2 Sumo

Søndag 11. sept kl. 20.00 Molde - Haugesund TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 24

Fredag 16. sept kl. 19.00 Haugesund - Vålerenga TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 17. sept kl. 15.30 Tromsø - Lillestrøm C More/TV 2 Sumo

Lørdag 17. sept kl. 18.00 Viking - Molde C More/TV 2 Sumo

Søndag 18. sept kl. 15.30 Sogndal - Sarpsborg 08 C More/TV 2 Sumo

Søndag 18. sept kl. 18.00 Bodø/Glimt - Brann C More/TV 2 Sumo

Søndag 18. sept kl. 18.00 Aalesund - Strømsgodset C More/TV 2 Sumo

Søndag 18. sept kl. 18.00 Odd - Stabæk C More/TV 2 Sumo

Søndag 18. sept kl. 20.00 Rosenborg - Start TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Runde 25

Fredag 23. sept kl. 19.00 Stabæk - Bodø/Glimt TV 2 Zebra/TV 2 Sumo

Lørdag 24. sept kl. 15.30 Sarpsborg 08 - Viking C More/TV 2 Sumo

Lørdag 24. sept kl. 18.00 Molde - Rosenborg C More/TV 2 Sumo

Søndag 25. sept kl. 15.30 Lillestrøm - Sogndal C More/TV 2 Sumo

Søndag 25. sept kl. 18.00 Strømsgodset - Odd C More/TV 2 Sumo

Søndag 25. sept kl. 18.00 Start - Haugesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 25. sept kl. 18.00 Vålerenga - Aalesund C More/TV 2 Sumo

Søndag 25. sept kl. 20.00 Brann - Tromsø TV 2 Zebra/TV 2 Sumo