PÅ HOVEDKANALEN: Martin Ødegaards møte med Real Madrid kan du se på TV 2 rett etter Everton-Liverpool.
PÅ HOVEDKANALEN: Martin Ødegaards møte med Real Madrid kan du se på TV 2 rett etter Everton-Liverpool. Foto: Manu Fernandez

Martin Ødegaard og Liverpool gir monstersøndag på TV 2

Storkampen mellom Martin Ødegaards Real Sociedad og Real Madrid sendes direkte på TV 2s hovedkanal like etter Everton-Liverpool søndag 21. juni. I tillegg har TV 2 sikret seg rettighetene til å vise avslutningen av den italienske cupen.

TV 2 ble i dag enige med Serie A om å få vise semifinalene og finalen i den italienske cupen.

Kampene spilles slik:

Fredag 12. juni kl 21.00: Juventus-Milan (Sendes på TV 2 Sport 1 og TV 2 Sumo)

Lørdag 13. juni kl 21.00: Napoli-Inter (Sendes på TV 2 Sport 2 og TV 2 Sumo)

Onsdag: 17. juni kl 21.00: Finale (Sendes på TV 2 Sport 1 og TV 2 Sumo)

– Den beste europeiske klubbfotballen er endelig tilbake på TV 2, og den er tilbake med et smell. Vi er glade for å utvide sommerens stjernespekkede fotballfest på TV 2 ytterligere, nå med den italienske cupen, forteller sportsredaktør Vegard Jansen Hagen i TV 2.

I tillegg skal TV 2 vise storkampen mellom Martin Ødegaards Real Sociedad og klubben som eier ham – Real Madrid.

Det betyr monstersøndag på TV 2, når hovedkanalen først viser lokalderbyet mellom Everton og Liverpool kl. 20.00, før Real Sociedad mot Real Madrid kl. 22.00. Begge kampene vises på TV 2s hovedkanal og på TV 2 Sumo.

– Våre seere får følge hvert spark på ballen i Premier League, og se avgjørelsen falle i topp og bunn på øverste nivå i England, Spania og Italia. Dette blir en eventyrlig fotballsommer på TV 2. Det setter en ekstra spiss på det hele at vi får muligheten til å vise frem noe av det ypperste vi har på hovedkanalen TV 2, som Liverpool-Everton og Martin Ødegaards Real Sociedad mot Real Madrid. Nedtellingen er i full gang i TV 2 Sporten, og vi gleder oss enormt, sier Vegard Jansen Hagen.

Det betyr at TV 2 har en svært fyldig fotball-meny i ukene som kommer:

Torsdag 11. juni

22.00: Sevilla – Real Betis (TV 2 Sport 1 og TV 2 Sumo)

Fredag 12. juni

19.30: Granada – Getafe (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

21.00: Juventus – Milan (TV 2 Sport 1 og TV 2 Sumo)

Lørdag 13. juni

21.00: Napoli – Inter (TV 2 Sport 2 og TV 2 Sumo)

Søndag 14. juni

14.00: Atletico Bilbao – Atletico Madrid (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

19.30: Real Madrid – Eibar (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

Mandag 15. Juni

19.30: Levante – Sevilla (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

22.00: Real Betis – Granada (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

Tirsdag 16. juni

22.00: Barcelona – Leganès (TV 2 Sport 2, TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

Onsdag 17. juni

19.00: Aston Villa - Sheffield United (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

20.00 (kampstart 21.15): Manchester City - Arsenal (TV 2 og TV 2 Sumo)

21.00: Finale i den italienske cupen (TV 2 Sport 1 og TV 2 Sumo)

Torsdag 18. juni

19.30: Alves – Real Sociedad (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

Fredag 19. juni

19.00: Norwich - Southampton (TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo)

19.30: Mallorca – Leganès (TV 2 Sport 1 og TV 2 Sumo)

21.15: Tottenham - Manchester United (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

Lørdag 20. juni

13.30: Watford - Leicester (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

16.00: Brighton - Arsenal (TV 2 Sport 1, TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

17.00: Atletico Bilbao – Real Betis (TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo)

18.30: West Ham - Wolverhampton (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

19.30: Torino – Parma ((TV 2 Sport 1, TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo)

20.45: Bournemouth - Crystal Palace (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

22.00: Atletico Madrid – Real Valladolid (TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo)

Søndag 21. juni

15.00: Newcastle - Sheffield United (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

17.15: Aston Villa - Chelsea (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

19.30: Atalanta – Sassuolo (TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo)

20.00: Everton - Liverpool (TV 2 og TV 2 Sumo)

22.00: Real Sociedad – Real Madrid (TV 2 og TV 2 Sumo)

Mandag 22. juni

21.00: Manchester City - Burnley (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

Tirsdag 23. juni

19.00: Leicester - Brighton (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

19.30: Levante – Atletico Madrid (TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo)

21.15: Tottenham - West Ham (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

Onsdag 24. juni

19.00: Manchester United - Sheffield United (TV 2 og TV 2 Sumo)

19.00: Norwich - Everton (TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo)

19.00: Newcastle - Aston Villa (TV 2 Sport 1 og TV 2 Sumo)

19.00: Wolverhampton - Bournemouth (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

19.30: Real Sociedad – Celta Vigo (TV 2 Zebra og TV 2 Sumo)

21.15: Liverpool - Crystal Palace (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

21.45: Atalanta – Lazio (TV 2 Sport 1, TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo)

22.00: Real Madrid – Mallorca (TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo)

Torsdag 25. juni

19.00: Southampton - Arsenal (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

19.00: Burnley - Watford (TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo)

21.15: Chelsea - Manchester City (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

Lørdag 27. juni

13.30: Aston Villa - Wolverhampton (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

Søndag 28. juni

17.30: Watford - Southampton (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

Mandag 29. juni

21.00: Crystal Palace – Burnley (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

Tirsdag 30. juni

21.15: Brighton - Manchester United (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

Onsdag 1. juli

19.00: Arsenal – Norwich (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

19.00: Bournemouth – Newcastle (TV 2 Sport Premium 2 og TV 2 Sumo)

19.00: Everton - Leicester (TV 2 Sport 1 og TV 2 Sumo)

21.15: West Ham – Chelsea (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

Torsdag 2. juli

19.00: Sheffield United – Tottenham (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)

21.15: Manchester City - Liverpool (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sumo)