Alt om sommerens fotballfest på TV 2

Mohamed Salah er en av stjernene som spiller sommerens Afrikamesterskap. (AP Photo/Nariman El-Mofty, File)
Mohamed Salah er en av stjernene som spiller sommerens Afrikamesterskap. (AP Photo/Nariman El-Mofty, File) Foto: Nariman El-mofty
TV 2 sender fotball-VM, Afrikamesterskapet, finalespillet i Gold Cup og en rekke treningskamper frem mot Premier League-starten i august. Blant annet alle Liverpools og Manchester Uniteds kamper. Se oversikten her!

Gjennom hele sommeren kan du se en rekke fotballkamper på TV 2s kanaler og TV 2 Sumo. Under får du oversikten over kampene som er klare. Listen med treningskampene frem mot Premier League-starten i august er ikke komplett. Her vil det etterhvert komme til minimum 20 kamper som skal sendes. Kvalifisering til UEFA Europa League vil også bli klar på et seinere tidspunkt.

Se samtlige kamper direkte på TV 2 Sumo!

Fotball-VM:

24. juni kl. 18.00: Spania - USA (TV 2 Sport 2)

Afrikamesterskapet:

24. juni kl. 22.00: Mali - Mauritania (TV 2 Sport 1)

Fotball-VM:

25. juni kl. 21.00: Nederland - Japan (TV 2 Sport 2)

Afrikamesterskapet:

25. juni kl. 22.00: Ghana - Benin (TV 2 Sport 1)

26. juni kl. 22.00: Egypt - DR Kongo (TV 2 Sport 1)

27. juni kl. 19.00: Senegal - Algerie (TV 2 Sport 1)

Fotball-VM:

27. juni kl. 21.00: Norge - England (TV 2)

Afrikamesterskapet:

27. juni kl. 22.00: Kenya - Tanzania (TV 2 Sport 1)

28. juni kl. 19.00: Marokko - Elfenbenkysten (TV 2 Sport 1)

Fotball-VM:

29. juni kl. 15.00: Kvartfinale (TV 2 Sport 2)

Afrikamesterskapet:

29. juni kl. 19.00: Kamerun - Ghana (TV 2 Sport 1)

30. juni kl. 21.00: Uganda - Egypt eller Zimbabwe - DR Kongo (TV 2 Sport 1)

1. juli kl. 18.00: Sør-Afrika - Marokko eller Namibia - Elfenbenkysten (TV 2 Sport 1)
1. juli kl. 21.00: Kenya - Senegal eller Tanzania - Algerie (TV 2 Sport 1)

2. juli kl. 18.00: Guinea-Bissau - Ghana eller Mauritania - Tunisia (TV 2 Sport 1)
2. juli kl. 21.00: Angola - Mali eller Mauritania - Tunisia (TV 2 Sport 1)

Gold Cup, semifinale:

3. juli kl. 04.36: Semifinale 1 (TV 2 Sport Premium)

Treningskamp:

3. juli kl. 19.00: PAOK - AZ Alkmaar (TV 2 Sport 1)

Fotball-VM:

3. juli kl. 21.00: Semifinale (TV 2)

Gold Cup, semifinale:

4. juli kl. 03.36: Semifinale 2 (TV 2 Sport Premium)

Afrikamesterskapet:

5. juli kl. 18.00: 1D - 3BEF (TV 2 Sport 1)
5. juli kl. 21.00: 2A - 2C (TV 2 Sport 1)

6. juli kl. 18.00: 2B - 2F (TV 2 Sport 1)
6. juli kl. 21.00: 1A - 3CDE (TV 2 Sport 1)

7. juli kl. 18.00: 1B - 3ACD (TV 2 Sport 1)
7. juli kl. 21.00: 1C - 3ABF (TV 2 Sport 2)

Gold Cup, finale:

8. juli kl. 03.15: Finale (TV 2 Sport Premium)

Afrikamesterskapet:

8. juli kl. 18.00: 1E - 2D (TV 2 Sport 2)
8. juli kl. 21.00: 1F - 2E (TV 2 Sport 2)

Treningskamp:

9. juli kl. 19.00: PAOK - PEC Zwolle (TV 2 Sport 2)

9. juli kl. 20.00: FC Luzern - Crystal Palace (TV 2 Sport Premium)

10. juli kl. 18.00: Feyenoord Rotterdam - SV Damstadt (TV 2 Sport 1)

10. juli kl. 20.00: Eintracht Frankfurt - Young Boys Bern (TV 2 Sport 1)

Afrikamesterskapet:

10. juli kl. 18.00: 2A/2C - 1D/3BEF (TV 2 Sport 2)
10. juli kl. 21.00: 2B/2F - 1A/3CDE (TV 2 Sport 2)

11. juli kl. 18.00: 1E/2D - 1C/3ABF (TV 2 Sport 2)
11. juli kl. 21.00: 1B/3ACD - 1F/2E (TV 2 Sport 2)

Oppkjøringskamper, Premier League:

11. juli kl. 20.30: Liverpool - Tranmere (TV 2 Sport Premium)

Treningskamp:

12. juli kl. 20.00: Eintracht Frankfurt - FC Luzern (TV 2 Sport 2)

Oppkjøringskamper, Premier League:

13. juli kl. 13.00: Manchester United - Perth Glory (TV 2 Sport Premium)

Treningskamp:

13. juli kl. 15.00: Bayer Leverkusen - Fortuna Sittard (TV 2 Sport 2)
13. juli kl. 15.00: Young Boys - Crystal Palace (TV 2 Sport Premium)

13. juli kl. 17.00: Bayer Leverkusen - KAS Eupen (Kanal ikke avklart)

14. juli kl. 15.00: SCR Altach - Southampton (TV 2 Sport Premium 2)

Oppkjøringskamper, Premier League:

14. juli kl. 16.00: Liverpool - Bradford (TV 2 Sport Premium)

Treningskamp:

14. juli kl. 19.00: Ajax Amsterdam - Istanbul Basaksehir (TV 2 Sport Premium)

Afrikamesterskapet:

14. juli kl. 18.00: Vinner KF1 - Vinner KF2 (TV 2 Sport 1)
14. juli kl. 21.00: Vinner KF3 - Vinner KF4 (TV 2 Sport 2)

Oppkjøringskamper, Premier League:

17. juli kl. 13.00: Manchester United - Leeds (TV 2 Sport Premium)

Premier League Asian Trophy:

17. juli kl. 12.00: Wolverhampton - Newcastle (TV 2 Sport Premium 2)
17. juli kl. 14.30: Manchester City - West Ham (TV 2 Sport Premium 2)

Treningskamp:

17. juli kl. ???: Borussia M'Gladbach - TBA (TV 2 Sport 2)

Afrikamesterskapet:

17. juli kl. 21.00: Taper SF1 - Taper SF2 (TV 2 Sport 2)

19. juli kl. 21.00: Vinner SF1 - Vinner SF2 (TV 2 Sport 2)

Oppkjøringskamper, Premier League:

20. juli kl. 02.00: Liverpool - Borussia Dortmund (TV 2 Sport Premium)

Premier League Asian Trophy:

20. juli kl. 12.00: Bronsefinale (Wolverhamton eller Newcastle mot Manchester City eller West Ham) (TV 2 Sport Premium)

Treningskamp:

20. juli kl. 15.00: Fortuna Düsseldorf - Basaksehir (TV 2 Sport 2)
20. juli kl. 15.00: Hannover 96 - FC Groningen (TV 2 Sport 1)

International Champions Cup:

20. juli kl. 13.30: Manchester United - Inter (TV 2 Sport Premium 2)

Premier League Asian Trophy:

20. juli kl. 14.30: Finale (Wolverhamton eller Newcastle mot Manchester City eller West Ham) (TV 2 Sport Premium)

Oppkjøringskamper, Premier League:

22. juli kl. 00.00: Liverpool - Sevilla (TV 2 Sport Premium)

Treningskamp:

24. juli kl. ???: Fortuna Düsseldorf - TBA (TBA)

Oppkjøringskamper, Premier League:

25. juli kl. 02.00: Liverpool - Sporting Lisboa (TV 2 Sport Premium)

International Champions Cup:

25. juli kl. 13.30: Tottenham - Manchester United (TV 2 Sport Premium)

Oppkjøringskamper, Premier League:

27. juli kl. 18.00: Liverpool - Napoli (TV 2 Sport Premium)

Treningskamp:

28. juli kl. 11.00: Werder Bremen - SD Eibar (TV 2 Sport 2)

28. juli kl. 18.00: Eintracht Frankfurt - SV Wels (TV 2 Sport 2)

Oppkjøringskamper, Premier League:

30. juli kl. 19.00: Kristiansund - Manchester United (TV 2 Sport Premium)

31. juli kl. 19.00: Liverpool - Lyon (TV 2 Sport Premium)

Treningskamp:

2. august kl. 19.30: FC Nantes - Real Betis (TV 2 Sport 2)

Oppkjøringskamper, Premier League:

3. august kl. 18.30: AC Milan - Manchester United (TV 2 Sport Premium)

Premier League:

9. august kl. 21.00: Liverpool - Norwich (TV 2 Sport Premium)

10. august kl. 13.30: West Ham - Manchester City (TV 2 Sport Premium)

10. august kl. 16.00: Kamp ikke bestemt (TV 2 Sport Premium og TV 2 Sport 1)

10. august kl. 18.30: Tottenham - Aston Villa (TV 2 Sport Premium)

11. august kl. 15.00: Newcastle - Arsenal (TV 2 Sport Premium)

11. august kl. 17.30: Manchester United - Chelsea (TV 2 Sport Premium)

Lik TV 2 Sporten på Facebook