notw-coulson-arrest - - Eksredaktør for skandaleavis arresteres fredag
Andy Coulson, forhenværende pressesjef for britenes statsminister, blir fredag pågrepet av politiet i forbindelse med avlyttingsskandalen i Storbritannia, ifølge The Guardian.
Coulson er tidligere sjefredaktør i søndagsavisa News of the World, og det mistenkes at han har visst om eller godkjent at journalister i tabloidavisa har hacket seg inn på mobiltelefoner til alt fra drapsofre og pårørende til soldater og terrorofre, til kjendiser og politikere.
Ifølge The Guardian har Coulson, som etter jobben i skandaleavisa ble ansatt som pressesjef for David Cameron, fått beskjed av politiet om at han fredag morgen vil bli arrestert.
I tillegg står arrestasjonen av nok en høyt profilert tidligere journalist i News of the World på trappene.
Coulson trakk seg i januar fra jobben som Camerons pressesjef, etter at ryktene nok en gang begynte å svirre rundt tabloiden.
Coulson har hele veien hevdet at han ikke har visst noen ting om avlyttingsmetodene og hackingen som journalister i avisa har benyttet. (©NTB)