Kronprins Haakon vekker oppsikt med spesiell detalj
– Jeg synes det er ganske kult at tronarvingen vår bruker en ujålete pulsklokke på slike store anledninger, sier klokkeentusiast Sigmund Sigmund Sagberg Andersen til TV 2.

Kronprins Haakon (49) og kronprinsesse Mette-Marit (49) er på plass i London for kroningen av kong Charles (74) og dronning Camilla (75).
Kvelden før kvelden ble det arrangert fest på Buckingham Palace, og vårt norske kronprinspar var selvfølgelig til stede for å hylle det britiske kongeparet.

Kronprinsparet stilte smilende opp for fotografene, og kronprinsessen var ikledd et kledelig antrekk blant andre signert norske Envelope og britiske Alexander McQueen.
– Ujålete!
Men det var detaljen på kronprins Haakons høyre arm som vekket mest oppsikt. Rundt håndleddet hadde han nemlig en fremtredende, sort pulsklokke.
Det får klokkeentusiast Sigmund Sagberg Andersen til å trekke på smilebåndet.
– Jeg synes det er ganske kult at tronarvingen vår bruker en ujålete pulsklokke på slike store anledninger! sier han til TV 2.
– Det er jo litt av imaget til kronprinsparet, å være nedpå og «en del av folket». Men jeg tror faktisk ikke kronprisen bryr seg veldig mye om jålete klokker.

Sigmund Sagberg Andersen hyller kronprinsen for å tørre å bryte med rojal kutyme.
– Det er jo nok av jåleri og staffasje i monarkiske rundt omkring, så jeg syns det er kult at kronprisen vår går egne veier på den fronten. Vil tro han er den eneste kronprinsen i det selskapet med en pulsklokke!

Andersen trekker frem at også kong Harald er opptatt av klokker.
– Kong Harald har en eldgammel Rolex GMT Master, Pepsi. Det kan jo hende kronprisen vil fortsette å bruke denne når han blir konge. Men vi får håpe det blir mange år til! sier Andersen til TV 2.