
Google hevder kunder angripes fra Kina
Internettgiganten Google sier at ukjente hackere, sannsynligvis fra Kina, igjen har prøvd å trenge seg inn i selskapets e-postkontoer tilhørende viktige kunder.
Blant dem som hackerne har forsøkt å trenge seg inn hos, er amerikanske regjeringstjenestemenn, kinesiske opposisjonelle og journalister.
Selskapet sier på sin offisielle blogg at hackerne ser ut til å ha base i Jinan i Kina. De ukjente skal forsøkt å skaffe brukernes passord og koder som de bruker når de logger seg inn på egne e-postkontoer hos Google, kjent som Gmail.
Les også: – Kina-hacking av Google var personlig motivert
Google sier at selskapet oppdaget forsøkene og avbrøt det de kaller «en kampanje» for å trenge inn i Googles systemer, og at de berørte kundene er blitt informert. Også myndighetene er varslet.
(©NTB)