Fredssamtaler fulgt av drap på soldater i Colombia
Bare dager etter at Colombia og FARC-geriljaen innledet fredssamtaler i Norge, ble fem regjeringssoldater drept i et FARC-angrep, ifølge Colombias militære.
Geriljakrigere som var bevæpnet med «ukonvensjonelt sprengstoff», angrep en militærpatrulje i den sørvestlige byen Puerto Asis på grensen til Ecuador, skriver hæren på sin nettside.
Tre soldater ble også såret i angrepet.
Lørdagens angrep kom dagen etter at to mistenkte opprørere ble drept da det colombianske luftforsvaret bombet en FARC-leir på stillehavskysten nær grensen mot Panama.
Fredssamtaler med sikte på å få slutt på den fem tiår lange krigen mellom FARC og Colombia ble formelt innledet utenfor Oslo torsdag denne uken. Men Colombias regjering har nektet å inngå noen våpenhvile under forhandlingene, som etter planen fortsetter på Cuba 15. november. (©NTB)