SKUDD AVFYRT VED BOLIGOMRÅDE I OSLO:
– Skummelt at det skjer her i nærmiljøet vårt

BJØRNDAL (TV 2): Ungdommer hørte skytingen rett ved der de var og løp fra stedet i panikk. – Der er skummelt og ubehagelig at slikt skjer i nærmiljøet vårt, sier Shayan (16) og Yassir (17) til TV 2.

SKUDD: Store politistyrker jobber lørdag kveld med å komme i kontakt med personene som avfyrste skudd ved Bjørndal sør i Oslo. Foto: Bjørn Roger Brevik / TV 2
SKUDD: Store politistyrker jobber lørdag kveld med å komme i kontakt med personene som avfyrste skudd ved Bjørndal sør i Oslo. Foto: Bjørn Roger Brevik / TV 2
- Dette er alvorlig, det skaper utrygghet og det kan også ha vært til fare for noen, sier Håkon Johannessen, utrykningsleder hos Krimvakta i Oslo.Klokken 17.42 fikk politiet melding om at skudd var blitt avfyrt ute i nærheten av noen fotballbaner i Bjørndal sør i Oslo.Da politiet kom til stedet, fant de ingen som var innblandet i selve hendelsen.Ca ti vitner har imidlertid fortalt at to gjenger på rundt 5 personer hver, sto og kranglet i 15 til 20 minutter.

Mer innhold fra TV 2