
Siktede i Os-drapet vil be om å bli løslatt
Politiet vil be om tolv nye uker varetektsfengsling for 18-åringen som er siktet for drapet på Hilda Feste i januar. Selv mener han at han bør løslates.
Forsvarer Rolf Knudsen sier til NRK at den drapssiktede 18-åringen vil motsette seg tolv nye uker i fengsel.
– Han vil be om å bli løslatt. Dersom han forblir varetektsfengslet, vil vi be om at det blir kortere fengsling enn disse tolv ukene politiet ber om, sier advokaten.
– Han har hele tiden hevdet at han ikke husker noe fra drapskvelden, og står fast på denne forklaringen, legger han til.
LES OGSÅ:Fant putetrekk med Hildas blod hos 18-åringen
Politiet har funnet DNA fra 98 år gamle Hilda Feste i 18-åringens leilighet. Fingeravtrykk og håndflateavtrykk knytter den drapssiktede til åstedet.
På fengslingsmøtet i Os fredag blir det bestemt om 18-åringen fortsatt skal sitte i varetekt. Han har sittet i fengsel siden han ble pågrepet for forsettlig drap 21. februar.
LES OGSÅ: Os-siktet får alibi av morog 18-åring skriver notater om drapskvelden
(©NTB)