
Priskrig skapte trafikkaos på bensinstasjon
Bileiere i Mandal fikk seg en hyggelig torsdag, da det brøt ut full priskrig på drivstoff.
Torsdag ble det beinhard konkurranse om drivstoffprisene i Mandal.
Ronny Blix, driver av bensinstasjonen Best, forteller om tidvis småkaotiske tilstander.
– Det var nyåpning av en stasjon i nærområdet, som begynte å dra ned prisene. Da fulgte de andre etter, og vi også. Det tok fullstendig av, sier Blix til TV 2.
Prisen ble satt ned til 16,99 kroner per liter for både bensin og diesel.
Krasj ved pumpene
Selv har Blix brukt dagen som trafikkdirigent, for å hindre trafikkaos i sentrum, hvor stasjonen ligger.
Ifølge han har det vært opp mot 30-40 biler i kø til bensinstasjonen, og det har ikke bare gått knirkefritt.
– Det har vært en liten krasj ved pumpene. En bil rygget inn i en annen i iveren etter å få fylt tanken, sier Blix.
Heldigvis skjedde uhellet i lav fart, og Blix forteller om storfornøyde kunder gjennom dagen.
– Jeg har vært på bensinstasjon i 20 år, og har aldri sett så mange blide fjes, sier han.
Operasjonsleder Ole Bjørn Kleivane i Agder politidistrikt forteller at politiet ikke har fått inn noen trafikkmeldinger knyttet til dette, og derfor ikke har vært involvert.
Spredte seg raskt
Blix anslår å ha solgt rundt 20.000 liter drivstoff foreløpig. På en vanlig dag selger han mellom 4-5000.
Ryktene spredte seg fort i sørlandsbyen da priskrigen satte i gang.
– Det tok nøyaktig tre minutter fra vi satte ned prisen til alle syv pumpene var opptatt, sier Blix.
Ifølge bensinstasjonsdriveren vil prisene holde seg nede utover kvelden, men det er nok tvilsomt at de forblir så lave særlig lenge.
– Vi synes det er supergreit for kundene, men det går på veldig små marginer, og man tjener ikke så mye penger når det er så billig, sier han.