
Mann i 60-årene siktet for drapsforsøk på ekskona på Karmøy
En mann i 60-årene er pågrepet og siktet for drapsforsøk etter at en kvinne ble knivstukket utenfor McDonalds på Karmøy torsdag ettermiddag.
– Siktede vil etter planen bli avhørt i løpet av kvelden, sier politiadvokat Christine Kleppa i en pressemelding.
Den fornærmede kvinnen, som også er i 60-årene, ble fraktet til sykehus med ukjent skadeomfang. De involverte var tidligere gift, men nå separert.
Hun har foreløpig ikke vært i stand til å la seg avhøre, sier Kleppa til TV 2.
Politiet har en annen straffesak under etterforskning der de to partene har samme status som henholdsvis siktet og fornærmet, opplyser Kleppa til TV 2.
Ifølge Kleppa ble siktede ilagt et besøks- og kontaktforbud overfor kvinnen i september i fjor.
– Jeg kan ikke gå nærmere inn på hva slags type straffesak det er snakk om, sier Kleppa.
Hun bekrefter at kontaktforbudet fremdeles var gjeldende torsdag.
Krimteknikere gjennomfører undersøkelser av åstedet torsdag kveld. Flere vitner er allerede avhørt, og dette arbeidet vil fortsette utover kvelden.
– Vi har gjort beslag av en kniv på åstedet, men det er for tidlig å konkludere med sikkerhet at det er denne som er brukt i forbindelse med handlingen. Kniven vil bli kriminalteknisk undersøkt. Politiet har nå fokus på å kartlegge foranledning, hendelsesforløp og motiv. Vi må være sparsommelige med å dele de opplysningene vi har, da det gjenstår flere avhør, sier Christina Kleppa.