Sportsdøgnet Live

TV 2 Play
Min konto
16. september 16:54
Sigurd Solland Staveland  & Jørgen Grønningen

Riise og Avaldnes ydmyket av Brann Kvinner

Tabelljumbo Avaldsnes ble fullstendig utspilt av Brann og tapte 0-8 hjemme i Toppserien.

Brann tok ledelsen ved Eikeland. Hun scoret etter en corner fra Marit Bratberg Lund, og like før pause ordnet sistnevnte 2-0 på et straffespark før Eikeland i overtiden sto for 0-3.

Etter pause var Eikeland, Bratberg Lund, Maria Borchmann (to) og Rakel Engelsvik Branns målscorere.

John Arne Riise var mente laget hans ga vekk for mange enkle mål.

– Vi er i det gavmilde hjørnet. Jeg tror Brann har elleve eller tolv sjanser, og scorer på åtte. Det er egentlig altfor mange sjanser, men de scorer på nesten alt de skaper. Det er vår egen feil, sa treneren til TV 2 etter kampen.

Han skryter av motstanderen Brann, som har vært i storform den siste tiden.

– Jeg sa til jentene at «Fotball er toppidrett, og da må du vinne din duell.» Hvis ti spillere taper sin duell så vinner du ikke fotballkamper. Hvis du gir mål i tillegg, så vinner du ikke fotballkamper. Vi fikk en leksjon av Brann i dag. Vi møter et lag som er bedre, men jeg synes allikevel at vi er for gavmilde, sa Riise.

Avaldsnes har ikke vunnet i serien siden 10. juni (1-0 over Lillestrøm) og er oppe i 13 ligatap etter 21 kamper.

Det venter nå en lengre kamppause på grunn av at landslaget skal i aksjon i Uefas nasjonsliga.

Det gjenstår seks serierunder, og sesongavslutningen går 18. november.

(NTB)

 Avaldsnes trener John Arne Rise så laget hans slite på eget gress.
Foto: Jan Kåre Ness / NTB
21:11
Les hele artikkelen
20:51
Ole Henrik Hansen  & Jon Hartvig Børrestad
Les hele artikkelen

Tips TV 2

Har du tips, bilder eller video om saken?