
Boasson-Hagen frir til Uno-X
Edvald Boasson-Hagen er på utgående kontrakt i TotalEnergies, men 36-åringen er klar på at han ønsker å sykle videre etter årets sesong.
– Jeg tenker å fortsette et par år til. Jeg er på utgående kontrakt, men jeg håper at det skal ordne seg snart, sier Boasson-Hagen til dansk TV 2 før mandagens etappe i Critérium du Dauphiné.
Veteranen ønsker seg gjerne til Uno-X.
– Det er et veldig fint lag, og jeg håper å kunne gjøre det, men vi får se hva Jens (Haugland) vil. Jeg er i hvert fall klar til å snakke med ham, sier Boasson-Hagen.
– Jeg har det fint i det laget jeg er i nå, men Uno-X har et spennende lag, så jeg vil gjerne snakke med Jens, legger han til.
Uno-X-sjef Jens Haugland setter pris på ordene til Boasson-Hagen.
– Først og fremst er det særdeles hyggelig at en av Edvalds kaliber uttaler seg på den måten. Så skal Uno-X legge en kabal når laget skal settes opp med unge og eldre ryttere, så det er en «tricky» kabal, sier Haugland til TV 2.
– Det er trangt i døren, men vi skal bli veldig mye klokere de neste ukene, så vi håper at vi inn mot Tour de France vet hvordan vi skal se ut i 2024, fortsetter Uno-X-sjefen.
Både Boasson-Hagen og Haugland bekrefter at de har snakket litt sammen.
– Edvald er en kar jeg respekterer veldig, og han er en steinbra fyr som har gjort utrolige ting for norsk sykkel, men vi får se. Det skal stemme, sier Haugland.