
Knutsen er kandidat til Ajax-jobben
Den nederlandske avisen De Telegraaf melder at Kjetil Knutsen (54) er blant kandidatene til Ajax-jobben. TV 2 har opplysninger som stemmer overens med dette.
TV 2 er kjent med at Knutsen de siste ukene har blitt omtalt som en toppkandidat til trenerjobben av nøkkelpersoner i Ajax-ledelsen.
Slik TV 2 forstår det, skal Ajax-topper ha diskutert mulighetene for å organisere et møte med Knutsen den siste tiden.
Det er foreløpig uvisst hvordan Knutsen stiller seg til interessen fra den tradisjonsrike klubben, men kilder innad i Bodø/Glimt gir uttrykk for at det skal noe helt eksepsjonelt til for at suksesstreneren skal forlate klubben mens sesongen pågår.
Ifølge De Telegraaf er John Heitinga, som har hatt treneransvaret på midlertidig basis siden januar, en av kandidatene.
Teknisk direktør Sven Mislintat skal også ha to kandidater fra utlandet. I tillegg kommer Knutsen og Danmarks landslagssjef Kasper Hjulmand, ifølge avisen.
Knutsens agent skal ha vært i Nederland de to siste ukene. Han ønsker imidlertid ikke å avsløre hvorvidt han har snakket med Mislintat, skriver De Telegraaf.
Ajax har lagt bak en til dem å være tung sesong i den nederlandske ligaen. Storklubben endte på tredjeplass, den dårligste plasseringen siden 2009.
Daglig leder i Bodø/Glimt, Frode Thomassen, har ikke besvart TV 2s henvendelse sent tirsdag kveld.