
Tatt 14 ganger i fotoboks
Til slutt klarte politiet å få tak i føreren. Han gjorde opp kontant!
En utenlandskregistrert bil har i det siste blitt fotografert litt for ofte i fotobokser på Romerike. Det skriver Romerikes Blad.
Ifølge politiet skal bilføreren ha blitt tatt 14 ganger i fotobokser før han ble tatt.
48.200 i bot
– I går stanset politiet en utenlandskregistrert bli som er etterlyst for en rekke uoppgjorte forhold, står det på politi.no.
Til sammen skal føreren av bilen skylde 48.200 kroner i bot for de gjentatte fartsoverskridelsene.
– Den aktuelle bilen som ble tatt torsdag formiddag, er blitt fanget opp av lokale fotobokser 14 ganger, og vi er svært fornøyde med å ha påtruffet vedkommende, sier sjefen for Trafikkseksjonen ved Lillestrøm politistasjon i Romerike politidistrikt, politioverbetjent Stein Brynhildsen.
Et problem
Han innrømmer at det er et problem at førere av utenlandske biler blir tatt i automatiske trafikkontroller uten å gjøre opp for seg.
– Disse førerne bør ikke føle seg for trygge. Politiet på Romerike har fokus på dette, sier Brynhildsen.
Penger i trusa
Da politiet til slutt fikk stanset den etterlyste bilen, var det tre passasjerer i bilen
Ved ransaking fant politiet penger i trusa på føreren av bilen.
Til sammen 30.800 norske kroner og 4.490 pund hadde vedkommende gjemt bort.
Fartssynderen fikk 14 forelegg for trafikkforseelsene og valgte å gjøre opp kontant på stedet.