Stopp for publikumsfavoritten

VW ID.Buzz er ute av rekkeviddetesten.

Den startet med imponerende høy rekkevidde på måleren ved avreise fra Oslo i dag tidlig. Volkswagen ID.Buzz vakte også stor oppsikt underveis på dagens store rekkeviddetest i regi av NAF og Motor.

Dette Buzz-eksemplaret har en offisiell rekkevidde på 408 kilometer. Ikke overraskende var det slutt et godt stykke før det:

– Fasit ble 310 kilometer. Jeg trodde ganske lenge at vi skulle klare mer, men kuldegrader og stigninger er nå en gang ikke en god kombinasjon for elbiler, sier Brooms Mats Brustad som kjørte Buzzen.

Med 310 faktiske kilometer mot 408 kilometer fabrikken oppgir, snakker vi om et avvik på 24 prosent.

VEIS ENDE: Hit, men ikke lenger. ID.Buzz unnagjorde siste del av turen på småveier.
VEIS ENDE: Hit, men ikke lenger. ID.Buzz unnagjorde siste del av turen på småveier.

Rekkevidde-test ID. Buzz

Oppgitt rekkevidde (dette eksemplaret):

408 km

Målt rekkevidde:

310 km

Oppgitt forbruk:

21,4 kW/t/100 km

Målt forbruk:

24,7 kW/t/100 km

Interessant opplevelse

– Det må jeg først av alt si har vært en veldig hyggelig opplevelse. Dette er en bil som er breddfull av sjarm. Jeg har kost meg bak rattet, selv om kjørestilen ikke akkurat har vært aktiv.

– Hvordan ble avslutningen?

– Det var en interessant opplevelse. Med 20 prosent batterikapasitet igjen, varslet bilen første gang om at den ville ha lading. På seks prosent startet det såkalte skilpaddemoduset, det har flere steg. Temperaturen i bilen sank til 16 grader og den ville ikke gå særlig fortere enn 70-80 km/t.

Flere biler gikk lenger: Se oversikten hos motor.no

MÅ LADES: Nå gjelder det bare å finne en lader, rekkeviddetesten er over for denne gang.
MÅ LADES: Nå gjelder det bare å finne en lader, rekkeviddetesten er over for denne gang.

Lugget og hakket

– På null prosent batteri igjen gikk skilpadden fra å være oransj, til å bli rød. Klimaanlegget kuttet og farten ble strupet til maks 40 km/t, bilen begynte å lugge og hakke litt. Da følte jeg meg ikke så veldig høy i hatten... Men bilen gikk 11 kilometer ekstra, etter at den viste null. Det tenker jeg kan være veldig greit å vite for dem som skulle havne i en slik situasjon, sier Mats.

POPULÆR: Akkurat her står den i fred, men mange er interessert og tar turen bort til i ID. Buzz gjennom dagen.
POPULÆR: Akkurat her står den i fred, men mange er interessert og tar turen bort til i ID. Buzz gjennom dagen.

Flere av bilene i testen gikk tomme omtrent samtidig. Dermed ble det hektisk for bilbergerne. Men Mats slapp å vente lenge:

– Det var nok bare flaks, bilbergeren lå bare noen minutter bak Buzzen. Dermed slapp jeg unna iskald ventetid. Det var bare å få den på planet og kjøre avgårde, avslutter Mats.

Her var det stopp for en annen Broom-sjåfør

Se flere klipp fra dagens rekkevidde-test med ID. Buzz nederst i saken:

STOPP: Slik ser det ut i displayet etter 310 kilometer. Her rikker ikke bilen seg en millimeter til...
STOPP: Slik ser det ut i displayet etter 310 kilometer. Her rikker ikke bilen seg en millimeter til...

Like før, her lyser varsellampene

Første stopp på Gjøvik – med stoppeklokke på do

Se vårt førsteinntrykk av ID.Buzz: – På ett område er det ingen som slår den:

På tur ut fra Oslo – stemingen er god: