Nå skal han lage bilreklame
– Det skal bli en hyllest.

VM i fotball nærmer seg med stormskritt – men det blir som kjent uten både Norge og Sverige.
Men en av verdens største stjerner på fotballbanen kommer likevel fra vårt kjære naboland – nemlig Zlatan Ibrahimovic.
Den kontroversielle Paris St. Germain-spilleren gikk nylig til topps i kåringen av verdens vakreste mål – og er kjent for å være en ihuga bilentusiast.
Han eier blant annet en Ferrari Enzo. Men han skal også være eier av noe så folkelig som en Volvo C30. Og nettopp Volvo er det han nå skal lage reklamefilm med.
LES OGSÅ: Gjett hvilken fotballspiller som kjøpte denne til seg selv

– Har noe felles
Volvo mener nemlig at de har en del til felles med Zlatan – utover å komme fra Sverige.
– Volvo er en del av en global verden, men det er her hjemme i Sverige at vi henter vår kraft og vår inspirasjon. Det noe vi har til felles med Zlatan. Derfor er det morsomt å kunne bekrefte at vi samarbeider om en hyllest til Sverige, sier sjef for Volvo Personbilar i Sverige, Anders Gustafsson.
LES OGSÅ: Her er bilen Gamsten trøster seg med etter nedrykket
Premiere 25. januar
Det er foreløpig sluppet lite informasjon om hva den nye reklamefilmen skal inneholde, utover Zlatan og Volvo, men innspillingen skal være gjort i nasjonalparken Stora Sjöfallet.
Premieren på reklamefilmen blir lørdag 25. januar – så da er det bare å benke seg.
Gjett hvilken fotballspiller som kjøpte denne til seg selv
Milliardinntekt
Og mens det har vært flere tunge år for Volvo rent økonomisk i det siste, har pila gått en ganske annen vei for Zlatan.
Gjennom karrieren har han, ifølge Dagens Industri, klarte å tjene inn en MILLIARD svenske kroner når kontrakten han har med Paris St. Germain går ut i 2015.

LES OGSÅ: Se hva som skjedde da vi testet drømmebilen!
Snuoperasjon
Trøsten for Volvo er at de i 2013 endelig fikk se resultater av den hestekuren de har satt i gang for å snu de negative resultatene. Både ansatte og toppsjefer måtte gå – men nå begynner det å bli lysere igjen.
Særlig avslutningen på fjoråret, da salget virkelig tok av, bidro til at en klarte å snu milliardunderskuddet fra 2012 til et overskudd i 2013.