Nå debuterer en helt unik bil
Lamborghini med en av verdens dyreste SUV-er. Se video av avdukingen:

Akkurat nå pågår det et kappløp blant verdens mest eksklusive bilprodusenter. Her handler det om SUV og modeller som legger seg et godt stykke over bilene som tradisjonelt sett har vært de dyreste.
Premium-produsenter som Jaguar, Bentley og Maserati har allerede kastet seg på bølgen, flere er på vei!
En av dem er Lamborghini som etter lang utviklingstid endelig skal vise sin SUV, Urus. Og når en superbil-produsent som Lamborghini lager SUV, da blir det naturligvis ikke småtterier!
Bilen debuterer på et direktesendt event mandag ettermiddag, fra kl 18.00.S Du kan se det live i videovinduet nederst i denne saken.
Stor interesse i Norge
Lamborghini håper at denne modellen alene skal sørge for minst en dobling av salget deres. Ambisjonen er å selge minst 3.500 eksemplarer årlig.
Lamborghini planlegger å øke antall forhandlere verden over til 160, fra dagens 132. USA er det største markedet til Lamborghini, med sin nye SUV regner de med å øke salget i flere markeder som i dag er svært små.
Her er det jo også nærliggende å ta med Norge, interessen skal være stor også her hjemme.

Koster 19 millioner – og ble utsolgt på et blunk!
Heftig motorisering
Urus vil bli bygget på samme plattform som nye Audi Q7 og Bentley Bentayga, dermed kan man forsvare utviklingskostnadene selv om salgsvolumet er relativt lite.
For VW-konsernet (som Lamborghini er en del av) er det en utfordring å skille SUV-ene fra Bentley og Lamborghini på en god måte. Mens Bentleyen har fokus på komfort og tradisjonell luksus, blir Lamborghini-SUVen mer sporty, men samtidig svært eksklusiv.
Det vil nok i praksis bety at Urus får den heftigste motoriseringen – og dermed også til slutt høyeste pris.
LES OGSÅ: Monica fikk bilder Urus på test – i Norge
Få med deg avdukingen i videovinduet under: