Denne Passaten skal bare selges i USA
Her er den første skissen på bilen som kommer om to år.

To år før den kommer på markedet, har VW sluppet ut denne skissen av sin kommende USA-sedan.
Den skal bli minst like stor som Passaten vi kjenner her i Europa, men prisen skal bli lavere.
For å få til det, blir produksjonen lagt til nettopp USA. Bilen skal bygges på en fabrikk i Tennessee. Her ligger lønnsvnivået adskillig lavere enn i Tyskland, samtidig som VW på denne måten unngår usikkerhet rundt svingende valutakurser.
Passat er en stor suksess i Norge - les testen her:
Mellom billig og premium
Her er det også snakk om "tilpasninger" som gjør bilen adskillig rimeligere enn den europeiske Passaten. Ifølge flere kilder skal bilen baseres på understellet til Golf og den får veldig mye av teknikken sin fra rimeligere medlemmer av VW-familien.
Dermed kan VW gå rett i strupen på rimelige hjemmemarked-biler - og ikke minst matche japanske og koreanske biler på pris.
Godt voksen: Her er testen på nye VW Golf:
VW har en bra merkevare i USA, men sliter litt med å finne posisjonen mellom "billigmerkene" og de som kan ta seg ekstra betalt for premium-faktor. Med denne bilen skal de angripe massemarkedet og målet er å øke salgsvolumet kraftig.
Stor og rimelig
Den langsiktige planen er å komme opp i et salg på 800 000 biler årlig i USA fra 2018. Og da trenger VW en bil som både er stor og rommelig (det er viktig i USA) - men som også er oppnåelig for de store massene.
Designet er ingen stor overraskelse og kan vel best karakteriseres som en mellomting mellom dagens Passat og Phaeton. Den karakteristiske VW-fronten er på plass og bilen gjør ingen forsøk på å skjule størrelsen
USA er det store markedet, men VW vurderer også å selge den under Seat-paraplyen i Sør-Amerika.
På nybiljakt? Du får full oversikt i Brooms nybilguide:
