Chrysler 300C: Ville du kjøpt bruktbil av denne mannen?
Obamas gamle bil til salgs - med heftige saker under panseret.

Når nordmenn skal selge bil har det etter hvert blitt en ganske kuriøs rutine å forsøke å bortforklare at man rett og slett har gått så grundig lei av den gamle bilen at man har lyst på noe nytt. "Overgang til firmabil", "oppussing av hytta" eller "flytting" er tre av gjengangerne.
Nylig dukket denne 2005 Chrysler 300C´en opp på eBay. En forholdsvis anonym bil i en forholdsvis anonym farge. Men et par ting ved denne bilen er virkelig ikke anonyme:

Leaset fra 2004 til 2007
Først og fremst gjelder det opplysningene om hvem som hadde bilen først, nemlig en Chicago-mann ved navn Barack Hussein Obama, som de fleste vil gjenkjenne som USAs 44. og nåværende president.
Selv om han i dag råder over en omfattende flåte med spesialbygde og pansrede kjøretøyer er det nok heller ikke "firmabil" som er forklaringen her - og heller ikke behov for å skifte vinduer på presidentens "fritidsbolig" Camp David, eller den flyttingen som mange kommentatorer tror kan bli aktuell for familien Obama etter neste presidentvalg.

Nei, når sant skal sies er det ikke engang Obama som selger bilen.
Han fikk ifølge opplysningene i annonsen en del pepper i amerikanske medier for at han hadde valgt utgaven med Hemi V8-motor i stedet for en litt mer drivstofføkonomisk sekser, dermed byttet han den da den tre år lange leasingperioden utløp i 2007 med en mer politisk korrekt Ford Escape Hybrid.
Lagret for verdiøkning
Presidenten skal selv ha kjørt på drøyt 19.000 av de 20.800 miles som meteret i bilen viser i dag. Den er oppført med tre registrerte eiere, og vedkommende som nå forsøker å selge bilen er en privatperson som tydeligvis forutså Obamas fremtidige karriere den gang i 2007, og klokelig beholdt bilen for salg på et mer lukurativt tidspunkt.
De siste årene har den vært lagret, nærmest som en god vin. Og etter å ha fått nytt batteri og litt service er den nå klar for veien igjen.

Nå anser altså eieren at tiden er moden for et salg, og etter en auksjonsrunde uten budgivere er nå bilen lagt ut på eBay igjen - med samme utropspris. Den er på friske 1 million dollar, noe som vi oppfatter som det andre, virkelig oppsiktsvekkende med denne bilen.
Selv om alle de scannede eierdokumentene og alt annet skulle sjekke ut OK i forhold til Obama-tilknytningen, er det likevel et friskt forlangende.
Les også: Åpen for andre berømtheter? Denne gir oppmerksomhet:
For bare noen dager siden bragte vi historien om en Tesla Roadster Sport som ble kjørt av Bruce Willis i en kommende film, og som selgeren føler at har steget betraktelig i verdi av den grunn. Selgeren av Obamas gamle Hemi-Chrysler har også gjort leksa si, og anser sitt forlangende som et kupp med bakgrunn i disse påståtte historiene:
Mye å hente på en berømt eier
Pave Johannes Paul IIs 1975 Ford Escort skal ha blitt solgt for 690.000 dollar til en samler i Houston, og nåværende pave Benedicts 1999 Volkswagen skal ha innbragt 244.000 dollar - antagelig uten at han selv kjørte den noen gang, da han visstnok ikke har førerkort. Og så var det Irans president Ahmadinejads hvite 1977 Peugeot 504, som skal ha gått for 1,5 millioner britiske pund.
Salget av den Peugeoten har vi tidligere fortalt om her på Broom:
Det blir spennende å se om det kommer noen budgivere på banen denne gangen. Ser man bort fra proveniensen så får man altså en familiesedan fra Daimler-Chrysler-perioden, basert på mye Mercedes E-klasseteknikk under skallet, men med særegne amerikanske linjer - og i dette tilfellet altså også en meget amerikansk V8 under panseret.

Til forskjell fra i Europa så har bilen vært forholdsvis populær i USA, og her snakker vi altså i tillegg om en bil med den største motoren og en meget pen kilometerstand. Men uansett hvor mye man mener en slik bil er verdt i seg selv, så gjenstår at man nok må sette uvanlig stor pris på president Obama også for å få dette regnestykket til å gå opp.
Vi tviler på at det sitter mange klare til å trykke på budknappen i Norge. Men om det gjør det, så kan man i det minste konstatere at for én gangs skyld er det ikke norske importavgifter som gjør at en amerikansk bil blir svinedyr...
Les også: Litt dyrt? Da kan kanskje Bruce Willis-Teslaen være noe: