Bilen har stått i 23 år – så gir han full gass
– Nei, nei, nei. Nå må du roe deg ned.
Leif Arne Rolfstad – bedre kjent som Juger´n – har det siste året jobbet med å pusse opp sitt gamle låvefunn. En 1980-modell Porsche 911.
Den ikoniske sportsbilen har stått bortgjemt i en trekkfull, gammel låve i 23 år. Men i år bestemte eieren seg for at nok var nok. Nå skal den fikses og kjøres på veien, igjen.
En omfattende prosess er i gang – og nå begynner det endelig å skje ting.
Mekaniker på Porsche Classic Center Son, Robert Santiago, har ringt og invitert til første prøvetur på 23 år.
Sjokkerer: – Hvis de ikke betaler, slå med balltre
Overtenning
– Her skal det kjøres forsiktig, påpeker Santiago, om bilen som nettopp har fått en full teknisk overhaling av bremser, motor og girkasse.
Juger´n er ikke sen med å møte opp for å teste. Men vel på plass bak rattet, blir det i kjent stil full overtenning. Vi er også med på dialysebehandling – og får besøk av den eldste datteren hans, Lene.
Hva som skjer, ser du i episoden i denne artikkelen. Under finner du også de foregående episodene av både sesong 1 og 2:
Sesong 2, episode 2
Sesong 2, episode 1
Sesong 1, episode 5
Sesong 1, episode 4
Sesong 1, episode 3
Sesong 1, episode 2
Sesong 1, episode 1