
Flere kvinner overfalt i Oslo – politiet ønsker tips fra publikum
Mann (37) siktet for fire voldtektsforsøk i Oslo – politiet undersøker om han kan stå bak enda flere saker.
Politiet i Oslo har siden nyttår vært på jakt etter en antatt serievoldtektsmann i Oslo.
Mannen har fulgt etter og overfalt jenter bakfra når de har vært i ferd med å låse seg inn hjemme hos seg selv i områder i Oslo sentrum og Grünerløkka.
Den mistenkte ble pågrepet uten dramatikk på fredag.
– Han har forklart seg i Oslo tingrett i dag, og han erkjenner vold mot kvinner, men ikke forsøk på voldtekt, sier politiadvokat Pål-Fredrik Hjort Kraby i Oslo politidistrikt til TV 2.
Retten gikk med på å varetektsfengsle mannen med brev og besøksforbud i fire uker, men kun for grov kroppskrenkelse, ikke for forsøk på voldtekt.

– Vi opprettet et prosjekt etter å ha sett flere forhold med likt modus. Nå er han siktet i fire saker, vi vurderer om han står bak enda flere, uten at jeg vil gå inn på hvor mange, sier Kraby.
Kraby oppfordrer kvinner som kan ha opplysninger om lignende forhold om å ta kontakt.
– Hvis kvinner opplevd å ha blitt forfulgt av en mann, eller overfalt, må de ta kontakt med politiet, sier Kraby.
Den siktede mannen, som er norsk statsborger, er 37 år. Han er bosatt et sted utenfor Oslo.