Mann (27) falt ut av vindu på hotell i Tromsø – til UNN med alvorlige skader
En mann (27) ble alvorlig skadd da han falt sju til åtte meter fra et vindu i femte etasje på Grand hotell i Tromsø, tidlig fredag morgen.
– Mannen falt ut av et vindu i femte etasje og traff et overbygg i tredje. Så han har falt ned to etasjer, som er cirka sju til åtte meter, sier Frode Strende, operasjonsleder i Troms politidistrikt til NTB.
Mannen var ved bevissthet da han ble tatt med av ambulansen og har trolig fått bruddskader, ifølge politiet. Han ble sendt til Universitetssykehuset Nord-Norge, som opplyser til NTB at 27-åringens tilstand er alvorlig, men stabil.
Ulykken skjedde i 5-tiden fredag morgen. Mannen bodde på rom med flere andre, ifølge iTromsø.
Politiet har enda ikke fått snakket med 27-åringen, men har avhørt vitner til hendelsen. De har også utført tekniske undersøkelser på mannens hotellrom, men foreløpig er det uklart hva som er årsaken til fallet.
– Vi håper å få mer klarhet i hva som har skjedd når vi får snakket med ham, sier Strende til NTB.
(©NTB)