
Fotballspiller i stygg fyrverkeri-ulykke
Den argentinske spissen Lucas Viatri mister hele sesongoppkjøringen til sin uruguayanske klubb, Peñarol.
Grunnen er et stygt uhell med fyrverkeri på julaften. Hvordan ulykken skjedde er uklart, men nettstedet Infobae skriver at fyrverkeriet smalt i Viatris ansikt.
Journalisten Roberto Moar har delt rystende bilder på Twitter som viser Viatris forslåtte ansikt, med flere brannsår og tydelige skader på øynene.

Peñarol har kommet med en uttalelse om spissens situasjon.
– Viatri hadde en ulykke med fyrverkeri som gikk utover begge øynene. Han er nå i Buenos Aires, og det blir gjennomført ulike studier for å finne riktig behandling. Foreløpig kan man ikke slå fast når spilleren kan returnere til trening, sier Peñarol i en uttalelse.
Telemundo Deportes spekulerer i et avbrekk på to måneder for argentineren.
30 år gamle Viatri har tre landskamper for Argentina, og har tidligere spilt for Boca Juniors og Estudiantes i hjemlandet. Han gikk fra sistnevnte til Peñarol i august, og har scoret fire mål på 14 ligakamper, ifølge Transfermarkt.
Lucas Viatri sufrió un accidente con pirotecnia y casi pierde la vista. pic.twitter.com/jVNpLqzOVx
— Roberto Moar (@Roberto_Moar) 31. desember 2017
