
Benzema slår tilbake mot Linekers kritikk
– Jeg blir flau på hans vegne, sier Real Madrid-spissen.
Under det forrige møte mellom Real Madrid og Tottenham tvitret tidligere England-spiss, nå fotballekspert hos BT Sport, Gary Lineker at han synes Karim Benzema er overvurdert.
Nå slår Benzema tilbake før returoppgjøret i London. Han er veldig klar på hva han synes om kritikken.
– Jeg synes det er vanskeligere å ta imot kritikk fra tidligere spillere som har blitt journalister og som sprer hatet sitt rundt. De har hatt de samme vanskelighetene, men de har ingen solidaritet. Jeg blir flau på hans vegne, sier Benzema ifølge Mirror.
Is it me or is Benzema a tad overrated? A goal every other game in a team as strong as Real Madrid is nada especial. Decent not great.
— Gary Lineker (@GaryLineker) 17. oktober 2017
Scorer ikke nok
Det er ikke bare Benzema som får kritikk. Etter helgens 1-2-tap for Girona ligger Madrid nå åtte poeng bak La Liga-rival Barcelona. Manager Zinedine Zidane sier han ikke er bekymret fordi «sesongen er lang», og kaptein Sergio Ramos insisterer på at de har kommet tilbake etter å ha ligget åtte poeng bak før, noe som ikke stemmer. Real Madrid har aldri vunnet tittelen etter å ha ligget så langt bak.

Det hjelper ikke at to av lagets viktigste målscorerere, Cristiano Ronaldo og Benzema, ikke scorer i ligaen. Paret står med bare ett mål hver i La Liga. Ronaldo stod riktignok over de fire første kampene etter å ha pådratt seg karantene i Supercupen mot Barcelona. Men er det et sted laget med flest europacup-seire (12) kan få ting på spor igjen, er det i Champions League.
Sprer ikke hat
Etter å ha hørt uttalelsene til Benzema fyrer Lineker tilbake på Twitter. Han sier at det å stille spørsmål om fotballen er jobben hans og at han absolutt ikke sprer hat.
– Er det bare meg eller er Benzema litt sensitiv? tvitret Lineker.
Asking questions about football is my job and it’s certainly not ‘spreading hatred’. Is it me or is @Benzema a tad over-sensitive? 🙄 https://t.co/hIusB0LphU
— Gary Lineker (@GaryLineker) 1. november 2017
Kane kan returnere
Tottenham-spiss Harry Kane stod over helgens toppoppgjør mot Manchester United med en hamstring-skade, og er fortsatt usikker til kveldens kamp. Tottenham-manager Mauricio Pochettino fortalte Tottenhams TV-kanal at Kane har trent sammen med resten av laget og er forsiktig optimist angående Kanes sjanser til å starte kampen mot Madrid.
– Kanskje det er mulig, men jeg vil ikke si noe 100 prosent, sa Pochettino i går.
Real Madrid ble forrige sesong det første laget i historien til å vinne Champions League to år på rad, og Benzema har sjansen til å stilne noe av kritikken i kveld når Real Madrid møter Tottenham på Wembley. Begge klubbene står med sju poeng, og en seier til et av lagene vil så godt som sikre laget plass videre til åttendedelsfinalen.