Ute av dansen:
Ida Gran-Jansen: – Nå har jeg kjærlighetssorg
Dommerne og seerne var totalt uenige. Lørdag var det Ida Gran-Jansen som røk ut av dansen.
Til tross for høyest poengsum hos dommerne, var det Ida Gran-Jansen (29) som forrige lørdag måtte ta av seg kostymet og pakke vekk danseskoene.
På den mest skremmende kvelden så langt i årets Skal vi danse-sesong, var seerne helt uenige i dommernes dom.
– Skal vi danse er det morsomste jeg har vært med på. Hundre prosent gøyere enn Farmen, sier Ida til TV 2.
– Jeg var ikke lei meg da jeg røk ut av Farmen kjendis, men nå har jeg kjærlighetssorg.
Ida var den eneste som fikk en ti-poenger fra dommerne, og dermed ledet sammenlagt. Likevel måtte hun forlate parketten.
– Det var litt sånn «faen, ass». Jeg ble veldig lei meg fordi det hele var over på et blunk. Plutselig blir man tatt fra noe man synes er kjempegøy.
– Selv om man ligger øverst på lista, er det ingen selvfølge at man blir værende. Det er så klart jævlig kjipt, men umulig for meg å si hvorfor det skjedde. Det er jo ikke gitt at man får med seg alle der hjemme, sier hun.
– Det er sykt
29-åringens partner, proffdanseren Jørgen Jayakoddy, mener det var hårreisende at det var Ida som måtte forlate konkurransen.
– Hun fortjener det ikke for fem øre. Det er sykt at man kan ryke etter en dans som dette, sa han lørdag kveld til God kveld Norge.
Tilbake på tv-skjermen
Oslo-jenta er overhodet ikke ferdig med tv, og avslører at hun har flere prosjekter på gang.
– Nå skal jeg ta noen rolige dager og en tur på hytta. Så er det tilbake til det vanlige livet og fokusere på det jeg egentlig driver med.
– Jeg gir meg ikke med TV. Det er jo det jeg driver med. Så mer TV blir det, avslutter hun.