
Argentina-sjef fikk sparken
Edgardo Bauza er ferdig som Argentina-sjef. Sparket etter kun åtte måneder.
Argentinas landslagssjef har fått sparken. Den argentinske fotballpresidenten offentliggjorde sparkingen mandag kveld.
Etter Argentinas tap mot Bolivia i forrige måned har Edgardo Bauzas stilling hengt i en tynn tråd.
59-åringen har kun vært sjef siden august i fjor, men de siste resultatene har vært svake. På de åtte kvalifiseringskampene har Argentina vunnet tre, spilt to uavgjorte kamper og tapt tre, inkludert et ydmykende 0-3-tap mot Brasil i november.
Argentinerne ligger for øyeblikket på femteplass i kvalifiseringsgruppen, og det er kun topp fire som er direkte kvalifisert til VM i 2018. Fotballstormakten må også klare seg uten Lionel Messi i de tre kommende kampene, etter at verdensstjernen skjelte ut en assistentdommer mot Chile.
Sevilla-manager Jorge Sampaoli skal være en av favorittene til å ta over jobben. Argentinas neste kvalifiseringskamp er på bortebane mot Uruguay i slutten av august.