
Sagosen hylles i Frankrikes største sportsavis
Kun én spiller fikk høyere børskarakter.
Sander Sagosen tapte VM-kampen, men fikk vist Frankrike hva som er i vente når han kommer til Paris. Sportsavisen L'Equipe bruker virkelig store ord om nordmannen.
I spaltene lovprises trønderen. Han får åtte av ti mulige poeng på spillerbørsen.
Bare én mann var bedre på banen ifølge L'Equipe: Nikola Karabatic fikk ni. Han er mannen som trolig blir en slags mentor for Sagosen i Paris St. Germain.
«Det ble en overdådig duell mot Sagosen - den høye stjernespilleren fra Norge. Han gjorde en eksepsjonell kamp, men nok en gang viste Karabatic hvem som er sjefen».
Sagosen er ikke så opptatt av L'Equipes vurdering.
– Vi tapte kampen mot Frankrike, så jeg har ikke hatt så stort fokus på å lese hva dere i pressen skriver. Jeg tenker på neste kamp, sier Sagosen til TV 2.
Han innrømmer likevel at det er artig å få rosende omtale i fransk media.
– Det passer fint. Jeg kan bli vant til det. For min del handler det bare om å fortsette, sier han.
Blåste feil
Vertsnasjonen vant 31-28 etter 16-12 ved pause, men fikk litt hjelp av de iranske dommerne.
I tillegg hadde Frankrike en hviledag mer enn Norge før storkampen.
Sagosen flytter til Frankrike til sommeren. Søndag fikk han vist seg fram for TV-publikummet i sitt kommende hjemland.
Og for en oppvisning av ham. Sju scoringer og ni målgivende pasninger.
Slik blir veien videre
Norge fortsetter VM mot gode Brasil tirsdag og slaktofferet Japan torsdag.
I åttedelsfinalen venter enten Paris, Albertville eller Montpellier på Norge.
Skulle det ende med tredjeplass i puljen, slipper de norske gutta trolig Danmark i en eventuell kvartfinale.
I tillegg blir det kort reisevei da resten av cupkampene vil gå i Paris.
(©NTB)