
Solberg mistet VM-medalje til Bakkerud
Petter Solberg var suveren innledningsvis, men ble påkjørt i semifinalen og havnet med det utenfor VM-pallen i rallycross søndag.
I en dramatisk runde endte Andreas Bakkerud opp med bronsen, mens Johan Kristoffersson tok VM-sølvet.
Svenske Mattias Ekström var før Argentina-runden allerede VM-vinner, mens Solberg kjempet om sølvet mot Johan Kristoffersson og Andreas Bakkerud.
Etter å ha kjørt feilfritt de innledende rundene var uhellet ute i semifinalen. To ganger ble Solberg påkjørt, og nordmannen fikk ødelagt forstillingen på bilen sin. Han kom så vidt til mål og kapret to poeng, men det holdt bare til den sure fjerdeplassen i sammendraget.
Bakkerud vant Argentina-runden foran svenske Kristoffersson og sikret seg VM-bronse. Bakkerud og Solberg havnet på like mange poeng, men Bakkerud gikk foran på flere rundeseirer. Kristoffersson endte opp med 240 poeng, mens de to nordmennene hadde 239 poeng.
– Det var litt fram og tilbake om at jeg hadde klart å ta bronsen, men nå er det klart. Helt utrolig. Det er likevel tøft å måtte tape for to svensker, sa Bakkerud til WRX-TV. (©NTB)