
Politiet etterlyser Kylie Jenners rapperkjæreste
Politiet går til arrest av Tyga fordi han ikke har betalt store pengekrav. Det skjer to dager etter at han kjøpte luksusbil til kjæresten.
Retten i Los Angeles har beordret at rapperen Micheal Ray Stevenson (26), bedre kjent som Tyga, skal arresteres.
Det skjer etter at han ikke møtte opp i retten tirsdag. Der skulle han avgi forklaring om hvorfor han ikke har betalt sin tidligere huseier de store summene han skylder etter å ha leid en luksusvilla.
Skal ha ødelagt luksusvilla
Tyga skylder nemlig summer tilsvarende over fire millioner norske kroner, skriver Los Angeles Times.
Tyga skal ha unngått å betale en av de månedlige leiene på over 134 000 kroner, han avbrøt leiekontrakten tidlig og forlot stedet i en vandalisert tilstand, mener huseierens advokat.
Soverommet hadde fått montert strippestang. Intercom-systemet var ute av drift, og tregulvene hadde fått skader.
– Han har ødelagt stedet fullstendig, sier huseierens advokat, Boris Treyzon, ifølge Los Angeles Times.
Bruker penger på luksusbil og villa
Amerikanske medier har de siste dagene skrevet at Tyga har kjøpt en luksusbil for over 1,6 millioner kroner til av-og-på-kjæresten Kylie Jenner.
Dette var en av tingene huseieren dro frem som bekymringsfullt i retten.
Retten har satt kausjonen til over 80 000 kroner.
Til tross for ryktene om Tygas store økonomiske problemer, har han nylig leid en ny luksusvilla til over 387 000 kroner i måneden.